Види тротуарної плитки.

Тротуарна плитка - відмінний матеріал для мощення вулиць, тротуарів, площ. Гідності плитки в тому, що вона довговічна, міцна, витримує дію агресивних хімічних речовин і великі перепади температур.
Тротуарна плитка може проводитися з різних матеріалів. Звичайно, головне сировину для її виготовлення - бетон, з нього виходить міцна і дешева плитка, втім, не особливо приваблива зовні. Дорожча плитка може виготовлятися з керамічних матеріалів, різних видів каменів, граніта.Плітку виробляють за двома основними технологіями - вібропресуванням і вібролиттям.
Перевагою тротуарної плитки є екологічність: рослини під нею можуть спокійно жити.

Вібропресована плитка

При вибропрессовании бетон поміщають в прес-форму, яка піддається сильної вібрації в вібропресі. В результаті отримують дуже міцну бетонну тротуарну плитку. Саме такою плиткою мостять тротуари. У деяких європейських містах її використовують навіть на проїжджій частині, але в цьому випадку беруть спеціальну дрібну плитку, так як безліч маленьких поверхонь краще витримують навантаження, ніж одна велика. Вібропресована плитка виглядає дещо шорсткою і грубою, іноді її роблять кольоровий, але для декоративних цілей вона все ж не підходить, її призначення - дати жителям міст зручну поверхню для пересування.

Вибролитая плитка

вібролітой плитку виготовляють із спеціальних пластичних мас шляхом лиття в віброформи. Така плитка має набагато меншу міцність і не витримує великого навантаження, тому її застосовують лише в приватному будівництві, наприклад, для дачних доріжок. Для зміцнення вібролітой плитки до її складу можуть бути додані армуючі волокна.

Гранітна тротуарна плитка

Найбільш міцною є гранітна плитка, вона здатна виконувати свої функції протягом 300 років. Її отримують, обробляючи булижники натурального каменю. При цьому гранітна бруківка виглядає дуже благородно, по своїм декоративним властивостям вона перевершує вібролиту плитку. Гранітну бруківку зазвичай використовують для центральних міських площ, значущих місць міста, також її можуть використовувати різні установи та магазини перед своїм входом, щоб підкреслити елітність місця. Ціна гранітної плитки висока, але вона окупається її довговічністю.
Гранітна плитка забезпечує кращий дренаж в порівнянні з бетонною.

Форма плитки

Зараз на ринку можна купити плитку практично будь-якої форми. Найпоширеніша - прямокутна плитка, її укладання проводиться простіше і швидше, тому плитка такої форми масово використовується для мощення вулиць та тротуарів. Фігурна плитка дозволяє створювати малюнок на тротуарі. Зазвичай розцінки на укладку такої плитки вище, адже потрібні більш досвідчені майстри.