Секрети дизайну стель з гіпсокартону.

Гіпсокартон вважається найбільш поширеним матеріалом для ремонту різних приміщень. Він є екологічно чистим і безпечним. З його допомогою вирівнюють стіни, ставлять різноманітні перегородки, але найчастіше роблять рівні, гарні, різнорівневі стелі.

Стелі з гіпсокартону

Основним матеріалом, використовуваним для того, щоб змонтувати підвісну стелю, є гіпсокартон. Для цього зазвичай береться гіпсокартонний лист товщиною 12,5 або 9,5 мм. Для квартир використовують тільки другий варіант, так як він полегшує конструкцію, а також процес монтажу. Для ванних кімнат рекомендується використовувати вологостійкий гіпсокартон. Також існують вогнестійкі листи гіпсокартону. Але їх застосовують дуже рідко через дороговізни.Кроме усього іншого, для монтажу стелі з гіпсокартону необхідний направляючий профіль, стельовий профіль, прямий підвіс, з'єднувач профілів, саморізи, анкерні клини або дюбель-цвяхи. А також рівень, рулетка, дриль, шуруповерт, коронка для великих отворів, наждачний папір, шпатель, рубанок, будівельний ніж. Крім того, необхідний світильник, якщо передбачається вмонтувати його в потолок.Гіпсократонние стелі збираються досить просто. Для здійснення цієї роботи зовсім не обов'язково володіти спеціальними навичками і майстерністю. Адже впоратися з цією нескладним завданням може практично будь-яка людина, використовуючи найпростіші інструменти.В результаті роботи з гіпсокартоном ви отримаєте абсолютно рівну поверхню. До того ж, це матеріал приховає тріщини і нерівності вашої стелі. А ще під ним дуже зручно ховати дроти і коммунікаціі.Варіанти дизайну стелі, які ви можете для себе вибрати, необмежені. Можна зробити багаторівневий або однорівневий стелю і вибрати для нього будь-який колір, залежно від особистих смаків і предпочтеній.Гіпсокартонний стелю по істині є ідеальним варіантом для проведення різноманітних експериментів зі світлом. Головне - дотримуватися всі технології і правила монтажу такого потолка.Перед самим початком роботи робиться розмітка конструкції стельового гіпсокартонного покриття. Вона повинна бути дуже міцною. Для цього всі її несучі частини добре закріплюються до основи на однаковій відстані. Таким чином забезпечується захист гіпсокартонних листів від провисання.
Далі робота просувається відповідно до інструкції з монтажу стелі.

Закруглення гіпсокартону

Для того щоб надати приміщенню гарний і сучасний вигляд, підтримати обраний вишуканий дизайн, найчастіше робиться багаторівнева стеля з різноманітними закругленнями. До слова, стіна, особливо, якщо це гіпсокартонна перегородка в кімнаті, також часто піддається таким ексклюзивним рішенням. Крім того, люди стали закругляти дверні та віконні прорізи, перетворюючи їх на арочні. Це надає житлу особливий шарм, родзинку. І квартира або будинок дійсно починає сприйматися зовсім інакше, по-новому.Сделать такі заокруглення гіпсокартону можна і самостійно. Для цього зовсім не обов'язково наймати будівельну бригаду. Щоб виконати це завдання, є кілька різних варіантов.К Наприклад, можна змочити листи і після цього накласти їх на спеціальні шаблони.Но найпростішим і найбільш часто використовуваних багатьма способом вважається створення прорізів в гіпсокартонних листах. Місце з'єднання необхідно розмітити за допомогою ліній, паралельних вигину (з використанням кроку в 1 см або навіть частіше). Потім картон прорізається з одного боку і по розмічених лініях. Найголовніше на цьому етапі - НЕ прорізати сам лист картону. Тепер можна робити будь закруглення. Щоб забезпечити більшу міцність, можна буде потім замазати прорізи гіпсовим раствором.Для того щоб забезпечити остаточне перетворення гіпсокартонної стелі, його необхідно зашпаклювати. Після цього він стає красивим і надає приміщенню стильний і солідний вигляд.
Для шпаклівки швів і стиків зазвичай використовують спеціальний папір. Сам же процес обробки швів здійснюється за спеціально складеним алгоритмом дій.
На самому початку шви замазують шпаклівкою. Потім накладають зверху спеціальну паперову стрічку і притискують шпателем, докладаючи максимальних зусиль. Після цього наносять зверху ще один шар шпаклювального розчину і затирають за допомогою шліфувальної шкурки або наждачним бумагі.Для установки в стелю світильника необхідно використовувати спеціальне свердло-стакан для круглого отвору потрібного розміру. Для прямокутного отвору може використовуватися ножівка по гіпсокартону. Для того щоб підвісити джерело світла, використовуйте спеціально призначені для цього гіпсокаронние дюбелі.Вот і всі основні секрети дизайну стель з гіпсокартону. Завдяки їх використанню на практиці ви зможете створити стелю своєї мрії, який перетворить до невпізнанності ваше житло.