Синусова тахікардія: порушення роботи серця.

Тахікардія є порушенням роботи серця, проявляється прискореним синусовим ритмом серцевого м'яза. Фізіологічна синусова тахікардія може з'явитися при підвищенні емоційної або фізичного навантаження, що є варіантом норми. Патологією вважається тахікардія, що з'явилася внаслідок різних захворювань.

Симптоми тахікардії

Тахікардія - це один з видів тахиаритмии, вона може бути причиною гострої серцевої недостатності, інфаркту міокарда, ішемічної хвороби серця, зупинки серця. При синусової тахікардії частота серцевих скорочень збільшується до 120-220 ударів на хвилину, для неї характерне поступове початок, а також правильний синусовий ритм серця. На відміну від неї, брадикардія характеризується дуже низькою частотою серцевих скорочень. Патологічна тахікардія є небезпечною, оскільки призводить до зниження викиду крові і інших розладів гемодинаміки. Це порушення роботи серця є раннім симптомом серцевої недостатності, дисфункції лівого шлуночка. Тривале зниження ефективної роботи серця веде до виникнення кардиопатии, збільшенню обсягу серця і порушення його скоротливості серця. Тахікардія проявляється наступними симптомами: відчуття серцебиття, неспокій, пульсація судин шиї, тяжкість або біль в області серця, запаморочення, непритомність. Симптоми можуть бути незначними. Іноді тахікардія виникає в нічний час.
Яскраво виражені симптоми синусової тахікардії відображають порушення кровопостачання органів і тканин через зменшення серцевого викиду.
Синусова тахікардія проявляється у людей різного віку - і у молодих, і у літніх. Вона може з'явитися і в денний час, і вночі, як у здорових людей, так і серед пацієнтів, що страждають серцевими захворюваннями, а також у вагітних жінок. Виникнення синусової тахікардії при вагітності має бути серйозним приводом для звернення до лікаря, оскільки зростає ризик для майбутньої дитини.

Причини синусовой такікардіі

Причинами синусової тахікардії можуть бути: інфаркт міокарда, гостра і застійна серцева недостатність, міокардити, вади серця , стенокардія, кардіосклероз. Фізіологічні причини, що викликають синусовую тахікардію: вроджені особливості організму, емоційний стрес, фізичні навантаження, зокрема, вона може з'явитися після активного заняття фітнесом. У деяких жінок вона іноді з'являється в перший день менструацій, що мають яскраво виражений больовий синдром. Поява неврогенной синусової тахікардії пов'язано з дисфункцією кори головного мозку і з порушеннями вегетативної нервової системи. Такий вид порушень з'являється у людей молодого віку, що мають лабільну нервову систему.
Тахікардія неврогенного характеру вимагає консультації невролога.
Для діагностики проводиться дослідження електричної активності серця, виконується електрокардіографія. Цей метод дослідження досить точний і дозволяє виявити порушення роботи серця. У стані спокою частота нормального синусоїдного ритму у дорослих повинна знаходитися в межах між 60-100 ударами в хвилину. Електрокардіографію рекомендується проходити не рідше одного разу на рік.

Лікування синусовой такікардіі

Лікування синусової тахікардії призначається залежно від причин її виникнення. Воно проводиться лікарем-кардіологом спільно з іншими лікарями-спеціалістами. При синусової тахікардії в першу чергу виключають фактори, що сприяють збільшенню частоти серцевих скорочень. Людині необхідно захистити себе від фізичних і психоемоційних перевантажень, уникати різких переходів від стану спокою до стану активності, виключити напої, що містять кофеїн, опинитися від нікотину, алкоголю, шоколаду, гострої їжі, особливо на ніч. При фізіологічної синусової тахікардії не потрібно лікування. В якості профілактики рекомендується дотримання рекомендацій з ведення здорового способу життя, заняття на кардиотренажерах, наприклад, на велотренажері. При виникненні патологічної тахікардії лікування направляють на усунення первинного захворювання.