"Циклодол": інструкція із застосування.

"Циклодол" відноситься до групи протипаркінсонічних засобів. Його застосовують для лікування паркінсонізму різної етіології. Діючою речовиною препарату є тригексифенідил.

Показання до застосування "циклодола"

"Циклодол" показаний при паркінсонізмі (у тому числі викликаному прийомом лікарських засобів), хвороби Паркінсона та Літтла, спастичних паралічах, зумовлених ураженнями екстрапірамідної системи. Входить в список життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів (ЖНВЛП).

Як діє "Циклодол"

тригексифенідилу надає центральне н-холіноблокуючу та периферичний м-холіноблокуючу дію. Перше сприяє корекції або усунення рухових розладів, викликаних екстрапірамідними порушеннями. Препарат зменшує тремор при паркінсонізмі, впливаючи також на ригідність і брадикінезію (ускладненість і сповільненість рухів) і сприяючи відновленню рухових функцій. У зв'язку з антихолінергічною активністю надає міотропну спазмолітичну дію.

Протипоказання до застосування "циклодола"

"Циклодол" протипоказаний при затримці сечовипускання, глаукомі (особливо закритокутовій формі), фібриляції передсердь, обструктивних захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Препарат не можна застосовувати під час вагітності та в період лактації.

"Циклодол": побічні дії

Побічні явища під час прийому "циклодола" пов'язані з його холінолітичними властивостями: це сухість в ротовій порожнині, порушення зорової акомодації, підвищення внутрішньоочного тиску, тахікардія, запор і утруднення сечовипускання. З боку центральної нервової системи можуть з'явитися головний біль, запаморочення, дратівливість, психічна дезорієнтація, марення і галюцинації. Можлива поява алергічної шкірної висипки.
Внаслідок недостатнього слиновиділення і сухості слизової рота може розвинутися гнійний паротит.

Як дозувати препарат: інструкція

У лікувальних цілях "Циклодол" дозується індивідуально. Початкова доза звичайно становить 0,5-1 мг, після чого при необхідності її поступово підвищують на 1-2 мг через кожні 3-5 днів, поки не буде досягнутий оптимальний лікувальний ефект. Максимальна разова доза при прийомі всередину - 10 мг, добова - 20 мг.
Для дії високих доз холинолитических препаратів властиві рухове і психічне збудження, галюцинації і т.д.

Передозування "циклодола"

При передозуванні "Циклодол" викликає своєрідне сп'яніння, що супроводжується ейфорією, яка потім може змінитися дисфорией. З цієї причини можливе звикання. Також передозування викликає порушення координації рухів, парез акомодації очей. При більш грубому перевищенні рекомендованих доз препарат викликає галюцинації, марення, порушення пам'яті, дезорієнтацію в часі і в просторі («холінолітичний делірій»). Можуть виникнути судоми, порушення серцевого ритму. В результаті психозу можливий летальний результат.