Як вибрати культиватор для дачі.

Навіть невеликий дачний культиватор серйозно допоможе вам у ваших дачних буднях. Весняна обробка грунту, яка могла займати кілька днів важкої праці, з культиватором перетвориться в безтурботне двогодинне проведення часу.
Інструкція
1
Визначтеся з розміром культиватора. Найменші, так звані легкі культиватори, дозволяють зорювати грунт на глибину 15 см, при цьому ширина смуги оброблюваної за один прохід становить приблизно 30 см. Легкі культиватори дійсно мають маленьку масу, тому з ними впорається будь-яка людина. Малі культиватори підійдуть для грядок з овочами, теплиць, клумб із квітами.
2
Культиватори середнього розміру залишає за собою смугу зораної землі в півметра завширшки. Вони можуть важити від 20 до 40 кг і тому забезпечені колесами, щоб їх було простіше котити. Середні культиватори використовують в тому випадку, якщо ви садите дуже багато овочів, наприклад кілька соток картоплі.
3
Великі культиватори важать більше 40 кг, вони вважаються навісним обладнанням, тобто їх прикріплюють до невеликих тракторам. Великий культиватор може зорати саму твердий грунт на глибину більше 30 см. Такі культиватори використовують вже не на дачних ділянках, а на полях.
4
Культиватори також можуть відрізнятися за типом приводу. Найпростіший - ручний культиватор, це щось середнє між сапкою, граблями та лопатою. Їм без особливих зусиль можна обробити невеликі грядки, так що перед покупкою електричного або бензинового культиватора переконайтеся, що ви не обійдетеся простим ручним.
5
Електричні культиватори зазвичай відносяться до легкого класу, вони мають невелику потужність, це найпоширеніші культиватори для дачі. Пам'ятайте, що електричний культиватор вимагає підключення до електричної мережі, тому ви повинні бути впевнені, що довжини проводу вистачить, щоб дістати до всіх куточків ділянки.
6
Дорожчі і потужні - бензинові культиватори, вони складні в обслуговуванні, по суті це трактора в мініатюрі. Такий культиватор потрібен, якщо вам необхідно зорати дійсно велику площу.
7
Деякі культиватори забезпечені різними додатковими пристосуваннями, які можуть ще більше полегшити вашу дачну роботу. Вирішіть, чи потрібні вам аератор, картоплекопач, плуг, окучник і т.д. Якщо ви не можете визначитися відразу - не біда, звичайно виробник пропонує для лінійки своїх культиваторів навісне обладнання, яке можна докупити при необхідності.