Як робляться труби.

Труби виготовляють з металів, скла, кераміки, органічних матеріалів промисловим способом. Їх застосовують для найрізноманітніших цілей, не тільки як засіб для транспортування різних середовищ, але і як будівельні матеріали, як конструктивні елементи машин і механізмів.
Інструкція
1
Залежно від того, який матеріал використовується для виготовлення труби, і які характеристики вона повинна мати, застосовуються різні способи її створення.
2
Найпоширеніший метод виготовлення металевих труб - зварювання. Цей метод полягає в згортанні листа заготовки і в зварюванні її кінців між собою. Лист металу згортають або за прямим, тобто шов буде йти рівно уздовж труби, або по спіралі. Шви в зварних трубах дуже міцні і практично непомітні.
3
Ще один поширений спосіб виготовлення труб з металів і сплавів - прокат. Розпечені металеві злитки зазвичай круглої форми спочатку прошиваються, а потім надходять в косовалкових машини, в яких і відбувається формування отвори. З косовалкових машини виходять так звані гільзи, їх прокочують ще раз на раскатке, зменшуючи товщину стінок і домагаючись отримання потрібного діаметра труби. Безшовні труби міцніше зварних, але дорожче.
4
Метод висвердлювання труби застосовується для отримання труб малого діаметра, зазвичай його використовують в збройовій промисловості для виробництва стволів. Метод висвердлювання призводить до великого перевитрати матеріалу.
5
Труби також можуть отримувати методом лиття, для цього використовують форми зі стержнем, який формує отвір в трубі.
6
Труби з органічних матеріалів найчастіше отримують способом екструзії. Екструдер - багатофункціональний апарат, в ньому проходять багато стадії технологічного процесу виготовлення полімерної труби. В бункері екструдера відбувається розплавлення матеріалу. Розплавлений матеріал під високим тиском надходить в формуючу головку, звідки виходить виріб у вигляді труби. Усередині екструдера встановлено черв'як, який і нагнітає матеріал в головку. Екструдер можна порівняти з кухонними м'ясорубкою. Вихідна з формуючої головки труба проходить калібрування, а потім надходить в охолоджувальну ванну. Процес екструзії максимально автоматизований.