Який обприскувач вибрати ?

З приходом весни, коли починає сходити сніг, рослини пробуджуються від тривалого зимового сну. У цей період садівники приймаються за обробку саду різними засобами, забезпечуючи рослинам захист і додаткове харчування. Кращим засобом для проведення подібних процедур є обприскувач.
Моделі обприскувачів розрізняються за обсягами, конструкцій і матеріалів, з яких вони виготовлені. Існують також деякі відмінності в зручності використання, наприклад, відсутність або наявність мірної шкали, широка заливна горловина, додаткові форсунки та інше. Купувати модель обприскувача слід, виходячи з того, який обсяг роботи належить здійснювати.

Обприскувачі малого обсягу

Власникам невеликих дачних ділянок з мінімальним числом низьких посадок варто звернути увагу на побутовий обприскувач з об'ємом колби, що не перевищує двох літрів. Більшість з них мають триггерную головку, тобто робочу частину, Навинчивающийся на будь-яку пляшку з пластику. Під час обприскування необхідно весь час натискати на важіль для створення тиску в колбі. Ціна на інструмент даного типу мінімальна, однак великі обсяги робіт виявляться йому під силу.
При роботі з обприскувачами не забувайте про використання засобів індивідуального захисту і намагайтеся вибирати для цього заняття безвітряну погоду.

Обприскувачі з насосом

Для обприскування рослин за допомогою інструменту з насосом і герметичною колбою працювати в саду легше, оскільки тиск в колбі, на відміну від попередніх пристроїв, створюється за допомогою накачування насоса перед роботою. Поступивши в форсунку, розчин добре розпилюється в потрібному місці, а як тільки тиск падає, його знову нагнітають насосом для продовження роботи. Обприскувачі об'ємом до 2,5 л підходять для обробки невеликої кількості рослин, що не перевищують людський зріст. Їх мінусом є короткий носик, і при роботі хмара крапель знаходиться близько до людини. При розпиленні отруйних речовин використання такого обприскувача не є безопасним.Ізделія обсягом 5-12 л як правило комплектуються телескопічною штангою або шлангом довжиною від 1 до 3 м і плечовим ременем. Також у обприскувачів є запобіжний клапан для скидання надлишкового тиску всередині колби. Виріб такого типу найбільш поширене серед садівників, з його допомогою можна обробляти високі кущі та дерева.

ранцеві обприскувачі

Обсяг ранцевих пристроїв, прозваних так за те, що їх носять за плечима, може досягати 20 л. На резервуарі такого обприскувача розташовується важіль, пов'язаний з насосом.
Вибираючи ранцевий обприскувач, важливо не переоцінити свої сили, адже за плечима доведеться носити ємність масою 16-25 кг.
Його необхідно періодично підкачувати, нагнітаючи необхідний тиск всередині ємності. Такі агрегати варто купити тим садівникам, яким належить обробка великих садів з високими деревами.