Корисні властивості капусти кольрабі.

Капуста кольрабі або, як її ще називають, «капустяна ріпа» - це незвичайний овоч: його стеблеплод має форму кулі або ріпи, а смак соковитого стебла-серцевини схожий зі смаком качана білокачанної капусти, тільки без гіркоти. Кольрабі володіє безліччю корисних властивостей.

Корисні властивості капусти кольрабі

Біохімічний склад цієї овочевої культури дуже багатий. Тут містяться такі елементи: вітаміни груп С, В, А, Р, також мінеральні солі, мікро- і макроелементи (калій, кальцій, магній, фосфор, кобальт і т.д.) Крім того, у складі кольрабі присутні клітковина та рослинні білки , глюкоза і фруктоза, а також інші цінні елементи.
Колір кольрабі варіюється від світло-зеленого до фіолетового.
Капусту кольрабі прийнято вважати дієтичним продуктом. У 100 г продукту всього лише 41,7 ккал, тому якщо цей овоч регулярно вживати в їжу, можна стати володаркою стрункої фігури, причому без виснажливих голодовок і всіляких діет.Кроме того, кольрабі робить позитивний вплив на нервову систему. А ще цей овоч вживають як ліки від сильного кашлю. Також кольрабі - ефективний засіб при лікуванні астматичних нападів і туберкульозу. До корисних властивостей «капустяної ріпи» можна віднести її здатність знижувати рівень холестерину в крові, а значить, кольрабі можна використовувати для зміцнення судин і нормалізації роботи серцевої системи. Також вживання цієї овочевої культури рекомендується при підвищеному артеріальному тиску і на початковій стадії атеросклероза.В відміну від будь-якого іншого сорту капусти кольрабі не провокує метеоризм, тому споживати в їжу цю овочеву культуру можна навіть маленьким діткам (в їжу малюкам кольрабі дають в тому віці, як тільки починається прикорм) .Якщо поповнити своє меню цим смачним і корисним овочем, можна надовго забути про проблеми з яснами. Справа в тому, що кольрабі надає зміцнюючу і протизапальну дію на ясна і ротову порожнину. А ще свіжовичавлений сік з цієї капусти освіжає подих.
Щодня вживаючи в їжу 100 г кольрабі, ви забезпечуєте організм добовою дозою вітаміну С.

Як правильно приймати в їжу кольрабі

Максимально корисним для організму вважається споживання в їжу свіжих стеблеплід і листя кольрабі. З ними, наприклад, готують салати.Но кольрабі вживають в їжу ще й у вареному, тушкованому, запеченому і смаженому вигляді: навіть після термообробки капуста зберігає більшу частину своїх цінних властивостей. Для приготування страв з кольрабі рекомендують брати молоді рослини: ідеальним вважається «плід», діаметр якого не перевищує 6 см.