Декупаж крашанок своїми руками.

До великоднього свята існує традиція готуватися заздалегідь. Вона включає в себе різноманітні методи декорування яєць. Розписні яйця не тільки знайдуть місце на вашому столі, але їх ще прийнято дарувати друзям і знайомим. Один із способів створення оригінального сувеніру - це прикраса яєць у техніці декупаж.

Декупаж варених яєць

Для прикраси візьміть зварене круто куряче яйце. Приготуйте крохмальний клейстер. Для його виготовлення гарненько розмішайте столову ложку крохмалю в невеликому обсязі холодної води. Потім повільно влийте окріп тонкою цівкою, поки суміш не почне нагадувати кисіль. Дайте клейстеру остинуть.Подберіте серветки для декупажу так, щоб їх малюнок відображав тематику свята. Необхідний візерунок можна вирізати ножицями або акуратно вирвати руками. Расслоиться серветку, відокремивши її барвистий шар з потрібним вам мотивом. Покрийте клейстером поверхню яйця там, де буде розташовуватися підготовлена картинка. Прикладіть вирізаний мотив до клейової поверхні. Пальцями розправте складочки. Дійте обережно, мокра серветка дуже легко рветься. Розташуйте яйце на підставці і дайте клейстеру висохнути.
Для створення святкового настрою прикрасьте великодніми мотивами в техніці декупаж супутні атрибути застілля: блюда, кошички, підставки для яєць.

Декупаж на сирому курячому яйці

З сирого курячого яйця необхідно видалити вміст. Вимийте яйце. Толстой голкою проколіть його з боку гострого краю. З тупого кінця проколупнути отвір побільше і вилийте вміст яйця в миску. Промийте під краном порожню шкаралупу і залиште на рушник сохнуть.Отделіте білі шари серветки від кольорового. Розділіть візерунок на невеликі складові, щоб їх було зручно приклеювати на яйце. Прикладайте малюнок на шкаралупу і покривайте його зверху клеєм ПВА, розгладжуючи пензликом складки. Не забудьте покрити серветкові мотивом отвір в тупий частини яйця. Просушіть ваш твір. Закріпіть малюнок лаком.

Декупаж дерев'яних заготовок

Придбайте заготовки яєць. Вони можуть бути з підставками або без них. Покрийте всю дерев'яну поверхню акриловим грунтом або білою акриловою фарбою. Залиште заготовки добре просохнуть.Подготовьте декупажних карту або серветку з пасхальним мотивом. Щоб перехід від краю малюнка до тла було легше приховати, виривайте картинку руками, а не вирізуйте ножицями. Відокремте кольоровий шар.
Початківці освоювати техніку декупаж можуть скористатися спеціальними декупажних картами. Вони на дотик нагадують кальку і не володіють крихкістю тонкого кольорового шару серветок.
Приклейте кожен фрагмент серветки на поверхню дерев'яного яйця, використовуючи клей ПВА. Сухий м'яким пензликом виганяйте з-під картинки надлишки клею і повітря, одночасно розправляючи і розгладжуючи малюнок. Після висихання клею нанесіть акрилову фарбу, яка буде фоном для готової картинки. Підставку під яйця можна декорувати в цій же техніці або покрити відповідної за кольором акриловою фарбою. Отлакіруйте готовий сувенір.