Ліпний фасадний декор з поліуретану, гіпсу.

Фасад будівель у стилі рококо, класицизм, ампір або модерн неможливо уявити без декоративної ліпнини. Вона надає будові елегантний, респектабельний і вишуканий вигляд.

Гіпсова фасадна ліпнина

Ліпний декор традиційно виробляють з гіпсу. Цей перевірений часом матеріал популярний не тільки як прикраса фасадів, а й часто використовується в обробці внутрішніх приміщень. Стеля з ліпниною з гіпсу на у вітальні донедавна був обов'язковою вимогою до дизайну елітного жілья.К безперечних достоїнств цього матеріалу можна віднести високу екологічну чистоту, низьку вартість, виразність і велика різноманітність створюваних скульптурних форм. Елементи декору з гіпсу можна виготовляти безпосередньо на місці обробки. Для цього достатньо просто залити гіпсовий розчин в спеціальні форми і чи шаблони і дати йому повністю висохнути.
Розчин гіпсу для виготовлення ліпнини роблять по співвідношенню 1 літр води на 0,7 кг гіпсового порошку. Отриману масу розмішують до консистенції рідкої сметани і швидко розливають по формах, поки вона не почала тверднути.
До недоліків цього виду декору можна віднести значну вагу. Гіпсова ліпнина підходить тільки для прикраси міцних стін і будинків з надійним фундаментом. Особливо великі елементи декору з гіпсу необхідно піднімати до місця установки за допомогою спеціального будівельного обладнання.

Поліуретанова фасадна ліпнина

Зовнішній декор будівель з поліуретану - це відносно нове віяння на російському будівельному ринку. Цей матеріал досить дорогий, але має ряд істотних достоінств.Поліуретан легкий, і його монтаж не вимагає великих фінансових або трудових витрат. Поліуретановий декор можна розмістити на стінах з будь-якого матеріалу. Він не обтяжить конструкцію настільки, щоб викликати руйнування будівлі або просідання фундаменту. Невеликі елементи декору можна наклеювати на фасад самостійно. Матеріал у процесі монтажу можна підрізати.
При монтажі поліуретанової ліпнини використовуються два види клею. Елементи декору кріпляться до стіни клеєм «Регент», а стики між деталями фіксуються клеєм Purocol. Ці клеї володіють різними властивостями, і їх не можна змішувати.
Виробники пропонують каталоги з величезною різноманітністю ліпних прикрас з поліуретану з високою ступенем деталізації зображень. Цей матеріал міцний, довговічний і не схильний до дії несприятливих погодних умов. При бажанні поліуретанову ліпнину можна фарбувати і перефарбовувати фасадними фарбами.