Як нанести термопасту на процесор.

При складанні або ремонті комп'ютера без термопасти, що знаходиться між процесором і радіатором, обійтися не можна. Вона забезпечує контакт двох поверхонь та охолодження головній мікросхеми. Для того, щоб нанести термопасту на процесор правильно, не потрібно особливих навичок. Головне - ваша акуратність і уважність.
Інструкція
1
Перш за все, слід визначитися з призначенням термопасти. Вона використовується для збільшення теплопровідності між мікросхемою ( процесором ) і радіатором охолодження. При цьому сама термопаста має низьку теплопровідність, і її слід наносити тонким шаром для більш щільного контакту між двома деталями. Таким чином, вона максимально заповнює існуюче повітряний простір. Вибираючи термопасту, постарайтеся уникнути підробок під фірмові бренди, добре зарекомендували себе. Якщо нанести підробку на процесор, може статися перегрів мікросхеми і її поломка. Способи перевірки термопасти, а також бренди, які підходять для використання в комп'ютерній техніці, можна без зусиль знайти в мережі Інтернет.
2
Щоб нанести термопасту на процесор, за допомогою м'якої серветки очистіть поверхню мікросхеми від залишків старого речовини. Те ж саме зробіть і з контактує підошвою радіатора кулера. Перед нанесенням основного шару термопасти можна втерти в обидві поверхні так званий нульовий шар речовини, тобто після попереднього нанесення зняти його. Таким чином, термопаста залишиться в борозенках і подряпинки обох поверхонь і забезпечить кращий контакт.
3
Видавіть невелику кількість речовини на основну мікросхему. Деякі виробники радять нанести термопасту на процесор навхрест по діагоналі, і тим самим досягти кращої промазки поверхонь особливо по кутах. Розмазувати її по процесору потрібно невеликий міцної платівкою. Не радять робити це пальцями, але якщо вам так подобається більше, скористайтеся гумовими напальчниками або рукавичками. Вийшов шар термопасти на процесорі повинен бути тонким.
4
Більша кількість речовини нанесіть на підошву кулера і також рівномірно розподіліть його по всій поверхні. Після цього щільно зафіксуйте радіатор над процесором і притисніть його замками кріплення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qUMcXZk1LwU
Зверніть увагу
Наносити термопасту на процесор просто. Досить стерти старий шар термопасти. Процесор повинен бути абсолютно чистим, а всі сліди колишньої термопасти повинні бути прибрані. Після того, як Ви очистите CPU, можна робити нанесення термопасти на процесор. Саме невеликої кількості більш ніж достатньо, - нанести потрібно тонкий шар, оскільки, як ми вже писали вище, термопаста потрібна для передачі тепла від джерела до радіатора.
Корисна порада
Забезпечуючи кращу передачу тепла, вона дозволяє ефективніше охолоджувати процесор. Власникам комп'ютерів корисно буде знати, як наносити термопасту самостійно. За густотою термопасти можна судити про легкість нанесення: чим густіше термопаста, тим важче буде її наносити. Зверніть увагу форму випуску термопасти. Якщо ви збираєтеся наносити термопасту вперше, виберіть термопасту в тюбику (шприці) - це полегшить дозування і нанесення термопасти.
Поміняти процесор у своєму комп'ютері або тільки систему охолодження найкраще, скориставшись послугами сервісного центру. У тому випадку, якщо вирішено зробити це самостійно, неминуче стає питання про правильне нанесенні термопасти, яка необхідна для забезпечення достатнього контакту поверхні процесора і радіатора. При цьому важливо, щоб термопасти було і не багато, і не мало, а розподіл її було рівномірним.
Спосіб нанесення термопасти може відрізнятися на увазі того, що вона може бути рідкою або густою, кремнійорганічной або з додаваннями металів і кристалів. Питання про вибір термопасти сам по собі може зайняти окрему тему для статті. Часто до систем охолодження додається своя термопаста в пакеті або в тюбику, тоді питання вибору відпадає сам собою. Основна мета полягає в тому, щоб при установці радіатора системи охолодження поверх процесора мікросхеми на материнській платі або відеокарті термопаста була рівномірно розподілена по всій поверхні. Товщина шару повинна бути в межах полмиллиметра, щоб її було достатньо, і не утворювалися надлишки, які згодом виступлять з боків кристала або корпуса процесора. Не варто цього допускати, оскільки термопаста сама по собі має меншу теплопровідність, ніж радіатор, тому шар понад 0,5 мм тільки погіршить процес охолодження процесора.

Нанесення рідкої термопасти

Рідка термопаста наноситься рівномірно на всю верхню поверхню процесора або на кристал мікросхеми, не заходячи на бічні грані або на підкладку. Шар повинен бути тонким і рівномірним, без борозен або спучування. Наноситься термопаста за допомогою пензлика, яка найчастіше додається до її тюбику. Наноситься будь-яка термопаста тільки на охлаждаемую поверхню, а не на радіатор системи охолодження. Якщо термопаста досить рідка, то вона швидко розтечеться і зрівняється, після цього можна розташовувати на місце радіатор і замикатися крепленія.Важно пам'ятати, що термопаста може бути токопроводящей, тому не слід допускати її потрапляння на плату і елементи обв'язки навколо процесора, мікросхеми або елементи на її підкладці.

Нанесення густий термопасти

Значно частіше можна зустріти густу термопаст. Її розподіляти по охолоджуючої поверхні не треба, тому як вірогідні освіти повітряних кишень або ж місць її надлишку або нестачі. Для рівномірного нанесення достатньо в центрі охолоджуючої поверхні накласти необхідну кількість термопасти і акуратно, опускаючи радіатор паралельно поверхні, притиснути його до процесора. В результаті термопаста розподілиться по всій поверхні без пропущених місць і повітряних кишень. Якщо термопаста занадто густа, то слід додатково притиснути радіатор і злегка покрутити його по осі зі сторін в сторону.