Вибір зволожувача повітря для будинку.

У замкнутому просторі досить важко створити комфортний рівень вологості в повітрі, від якого залежить самопочуття і здоров'я людини. Досягти його допомагають сучасні зволожувачі. Але як вибрати потрібний прилад серед величезного розмаїття?

Традиційні зволожувачі

Прилади традиційного, або класичного, типу мають просту конструкцію. Вентилятор в них всмоктує сухе повітря і пропускає через паперову касету, просочену водою з резервуара. Рівень вологості повітря регулюється автоматично: чим він нижчий, тим випаровування вологи в пристрої відбувається швидше. Щоб збільшити вологість, можна поставити прилад біля системи опалення. Для одночасного зволоження й очищення повітря застосовуються антибактеріальні змінні касети.

Парові зволожувачі

Парові зволожувачі містять два електроди, які нагрівають воду, доводять її до кипіння і випаровують. Завдяки пару в приміщенні знищуються шкідливі мікроорганізми. У прилад заливається звичайна водопровідна вода, оскільки при електродному нагріванні накип практично не утворюється. Недоліками є небезпека обпектися гарячою парою і значне споживання енергіі.Паровие зволожувачі застосовуються і в медичних цілях, для інгаляцій. Важливо, щоб прилади цього типу мали гигростат, який автоматично припиняє роботу при досягненні мінімального рівня води. Деякі виробники не передбачають його в конструкції приладу. У такому випадку доведеться купувати його окремо.

Ультразвукові зволожувачі

Ультразвукові зволожувачі визнані найкращими. Вони розщеплюють воду в мікрокраплі у вигляді холодної пари, через який вентилятор проганяє сухе повітря, насичуючи його вологою. Є моделі, в які вбудований гигростат, призначений для регулювання вологості повітря до заданого користувачем рівня.
Для людини, паркетної підлоги, меблів, музичних інструментів та бібліотечних книг оптимальна відносна вологість варіюється від 40 до 60 відсотків, а для рослин в закритих садах і теплицях - 55-75.
Ультразвуковий зволожувач економічно витрачає електроенергію, безшумний і дозволяє встановлювати параметр вологості від 40 до 70 відсотків. Краще вибирати цей тип пристрою зі змінним картриджем для демінералізації. Якщо ж його немає, слід використовувати тільки дистильовану воду.

«Мийки повітря»

«Мийка повітря» відрізняється від попередніх видів зволожувачів принципом роботи. Вона не потребує змінних фільтрах та інших витратних матеріалах. Вентилятор приладу засмоктує забруднене повітря, після чого на вологі пластикові диски осідає пил, який змивається водою в знімний поддон.Одновременно із зволоженням «миття повітря» здійснює очищення атмосфери завдяки срібному стрижня, іони якого знезаражують воду і розпилюють її в приміщенні. Недоліком цього пристрою є обмежений рівень вологості - до 60 відсотків.

Кліматичні комплекси

Кліматичні комплекси поєднують в собі два пристрої: очисник і зволожувач. При цьому вони можуть працювати як разом, так і окремо. За допомогою вбудованого очищувача виробляється найбільш якісна чистка повітря в будинку від бактерій, пилу і пилових кліщів, усуваються неприємні запахи домашніх тварин, тютюнового диму і уліци.Увлажнітель, що входить до кліматичний комплекс, працює так само, як і прилади традиційного типу. При бажанні можна вставити ароматичну ампулу, щоб провести ароматерапію.
Ароматерапія знімає напругу, покращує самопочуття і піднімає настрій.
Кліматичні комплекси рекомендується встановлювати людям, схильним до алергії , сім'ям з маленькими дітьми, в квартирах і офісах з чималою кількістю оргтехніки та сильно забруднюються приміщеннях. Мінусами таких комбайнів вважаються великі розміри, обмеження вологості, як у «мийок повітря», і заміна фільтрів, яких в одному приладі декілька.

Автомобільні зволожувачі

Автомобільні зволожувачі відрізняються компактними розмірами. Харчування вони отримують від прикурювача або батарейок, можуть зволожувати і очищати повітря в салоні транспорту, усувати неприємні запахи, запобігати появі цвілі.

Правила експлуатації та вибору

Якщо зволожувач має фільтр, його необхідно міняти раз на 2-3 місяці . Під час роботи важливо стежити, щоб відстань від електроприладів становило не менше 1 метра. Після кожного використання треба вимкнути пристрій, злити воду і протерти насухо.Во час покупки зволожувача повітря значима його вартість. Найбільш дешеві варіанти - традиційні та парові моделі, трохи дорожче обходяться ультразвукові, а найдорожчі - кліматичні комплекси. Також на ціну впливають додаткові функції пристрою і торгова марка. Найбільш популярним брендами зволожувачів вважаються Бонек, Вента, Електролюкс, Ніккі, Аквакома.Прі виборі певної моделі слід враховувати майбутні витрати на витратні матеріали, площа приміщення, в якому буде встановлено зволожувач, і необхідні завдання.