Анаприлин: інструкція по застосуванню.

Анаприлин є одним з лікарських препаратів, які допомагають поліпшити самопочуття при серцево-судинних захворюваннях. Основною його перевагою є ефективне зниження артеріального тиску. Важливе значення має і той факт, що його можна застосовувати і в період вагітності.

Опис і характеристика препарату

Основною діючою речовиною анаприліном є пропранололу гідрохлорид, який є антиангінальним, гіпотензивну та антиаритмічну засобом. В одній таблетці анаприліном пропранололу гідрохлориду міститься 10 мг або 40 мг. Допоміжні речовини, що входять до складу препарату: стеарат кальцію, колоїдний діоксид кремнію, гіпромелоза, мікрокристалічна целюлоза, кукурудзяний крохмаль, тальк. Форма випуску: таблетки 10 мг і 40 мг, по 10, 50, 100 таблеток в упаковці. Також випускається у вигляді розчину для ін'єкцій по 0,1% розчину в ампулах об'ємом 1 мл і 5 мл. В упаковках знаходиться 10 або 100 ампул. 0,25% розчин анаприліном випускається в ампулах по 1 мл. В одній упаковці цього препарату - 10 ампул. Таблетки випускаються в блістері, в коробці (№5, №10) і в контейнері в коробці (№50) .При анаприліном зменшує частоту серцевих скорочень, знижує артеріальний тиск, необхідність міокарда в насиченні киснем, сприяє скороченню матки і підвищує тонус мускулатури бронхів, нормалізує роботу травного тракту. Людям, страждаючим ішемічною хворобою серця, Анаприлин допомагає справитися з нападами стенокардії і полегшити їх, знижує ризик інфаркту міокарда, підвищує працездатність. Люди, які регулярно приймають Анаприлин, легше переносять фізичне навантаження. А крім цього, у них поступово знижується необхідність в нітрогліцерині. Результат дії анаприліном помітний навіть після одноразового застосування. Як правило, вживання пропанола сприяє зниженню систолічного і діастолічного тиску, незалежно від того, в якому положенні знаходиться хворий: в положенні стоячи або лежачи. До кінця другого тижня прийому препарату досягається стійкий гіпотензивний ефект

Показання до застосування

Анаприлин призначається при стенокардії, артеріальної гіпертензії (підвищеному артеріальному тиску), ниркової гіпертензії, ішемічної хвороби серця, стенокардії, порушеннях серцевого ритму, викликаного ревматичним ураженням серця , в тому числі при аритміях, пароксімальной і синусової тахікардії, екстрасистолії, миготливої тахіаритмії, а також при тиреотоксикозі і випадках інтоксикації препаратами наперстянки. Рекомендований прийом анаприліном при глаукомі, ессенциальном треморе і як профілактика мігрені.

Спосіб застосування та дози

Препарат слід пити перед їжею, за 15-30 хвилин до прийому їжі. Таблетку необхідно запивати великою кількістю води. Дозування і тривалість лікування підбирається лікарем, враховуючи індивідуально проблеми кожного пацієнта.
Навіть уважно вивчивши інструкцію із застосування анаприліном, ніколи не займайтеся самолікуванням.
Для лікування гіпертонії у дорослих добове дозування може становити 160-320 мг. Проте лікування необхідно розпочинати з початкової дози, яка зазвичай буває 40 мг по два рази на день. При необхідності дозування можна поступово збільшувати, але при цьому необхідно стежити за станом і самопочуттям пацієнта. Кожному захворюванню відповідає своя дозування. Наприклад, при стенокардії, мігрені, ессенциальном треморе, порушенні початкова дозування така: по 40 мг 2-3 рази на добу. Для лікування аритмії, тиреотоксикозу та тахікардії збудження рекомендується пити Анаприлин в дозуванні від 10мг до 40 мг 3-4 рази на добу. Лікування анаприліном після перенесеного інфаркту міокарда починається на 5-й-21-й день. Початкова доза становить 40 мг 4 рази на день протягом перших чотирьох днів прийому, потім добову дозу препарату можна збільшити до 80 мг. Але в цьому випадку приймати Анаприлин потрібно 2 рази в день. При відкритокутовій глаукомі для зниження внутрішньоочного тиску призначають 15-відсотковий розчин анаприліном. Для зняття нападу стенокардії і при порушеннях серцевого ритму найкраще робити ін'єкції розчином анаприліном, які повинні проводитися тільки при спостереженні лікаря. Лікування анаприліном здійснюється довго, протягом декількох місяців. Припиняється прийом препарату поступово з плавним скороченням дози. Особам похилого віку дозування призначається індивідуально відповідно до їх станом і віком. В індивідуальному порядку лікування анаприліном призначається і дітям старше трьох років з порушеннями роботи серцево-судинної системи. В цьому випадку для визначення дозування препарату необхідно дотримуватися схеми: 0,25-05 мг/кг маси тіла 3 рази на день.

Побічні ефекти

Незважаючи на хорошу переносимість препарату, Анаприлин може викликати і ряд побічних ефектів, навіть якщо він вживається правильно, у відповідності з усіма рекомендаціями лікаря. Серед них нудота, пронос, блювота, запор, запаморочення, слабкість, млявість, гіпотонія, алергічні реакції, бронхолегеневий спазм, задишка, кашель, порушення зору, зменшення слізної рідини і як прояв цього - сухість і болючість очі, синдром Рейно. При тривалому прийомі в рідкісних випадках відзначається імпотенція.
Прийом анаприліном не рекомендується людям, чия професія вимагає підвищеної уваги.

Протипоказання

Анаприлин не можна застосовувати після свіжого інфаркту міокарда, при сінну лихоманку, схильності до спазмів бронхів, бронхіальній астмі, цукровому діабеті, порушеннях артеріального тиску, серцевої недостатності, брадикардії, яка характеризується уповільненням ритму серцевих скорочень до 60 ударів в мінуту.Ні в якому разі не можна приймати Анаприлин при похмілля, не можна поєднувати препарат з алкоголем, оскільки поєднання разом спиртних напоїв і анаприліном небезпечно і може викликати різке зниження артеріального тиску. В інструкції до препарату не вказується дія препарату на стан вагітної жінки, тому вживання анаприліном при вагітності і під час лактації можливо під наглядом лікаря. Куріння при лікуванні анаприліном може спровокувати появу таких побічних ефектів, як задишка, кашель, бронхолегеневий спазм. В цьому випадку можна спробувати лікування іншими аналогами анаприліном: Індералом, обзиданом, Пропранололом.Не рекомендується поєднувати прийом анаприліном і Пароксину.