Як вибрати чихуахуа.

Чихуахуа - мініатюрна собачка, яка стала дуже популярна в мегаполісах. Цих тварин легко утримувати в квартирах, вони не вимагають щоденних прогулянок, коротка шерсть рідко линяє.
Інструкція
1
Щоб вибрати здорового щеняти чихуахуа, зверніть увагу на стан його очей, носа, вух. Не повинно бути виділень, очі малюка повинні бути ясними, блискучими, ніс - мокрим і холодним.
2
Порахуйте, скільки щенят. Чихуахуа - дуже маленькі собачки, і мамі досить складно виносити і вигодувати велика кількість щенят. Вибирайте послід, де їх два-три. Якщо цуценят більше - хтось із них точно недоодержував харчування в утробі матері і залишався без молока, з'явившись на світ. Такі чихуахуа згодом можуть багато хворіти.
3
Вибираючи цуценя, зверніть увагу на його поведінку. Упустите на підлогу ключі або ручку. Якщо малюк злякався, заскиглив, втік - не беріть його. Такі цуценята мають занадто збудливою нервовою системою, в стані стресу вони можуть почати мочитися, голосно гавкати, або перестати сприймати накази господаря.
4
Чихуахуа - дуже тендітні собаки. Цуценята особливо схильні до травм лап і хвоста. Подивіться, чи не кульгає чи малюк, не лиже чи хвіст. Переломи в такому юному віці здатні серйозно відбитися на екстер'єрі собаки. Пошкоджена лапа може залишитися коротше інших, а хвіст - искривиться.
5
Якщо ви вибираєте собаку для виставок, шукайте самого маленького цуценя в посліді. У чихуахуа зростання - один з головних пунктів екстер'єру. Чим менше буде доросла собака, тим більше у неї шансів зайняти призові місця.
6
Вибирати суку або кабелю чихуахуа - вирішувати вам. У будь-якому випадку, якщо ви не збираєтеся займатися розведенням цуценят, собаку доведеться стерилізувати або каструвати. Так ви уникнете хвороб внутрішніх статевих органів домашнього вихованця.
Корисна порада
Ніколи не купуйте цуценя чихуахуа на ринку. Хороших породистих цуценят продають тільки розплідники. Крім того, там за малюками здійснюється належний догляд, їм роблять щеплення, годують спеціалізованими кормами.