Як видобувають титан.

Масове виробництво титану почалося в 40-і роки XX століття. Головною особливістю металу є його міцність, а через високу температури плавлення він широко використовується у військовій та хімічної промисловості. Порівняно з іншими металами, титан добувається порівняно в невеликих кількостях, що пов'язано з високою вартістю робіт з його обробці.
Інструкція
1
Для отримання титану добуваються руди з його змістом - ільменіт, рутил і титаніт. Рутил має меншу кількість сторонніх домішок, а тому він частіше служить в якості вихідного матеріалу для видобутку. Часто метал видобувається з шлаку - розплав, що залишився після обробки ільменітових руд.
2
Якщо витяг відбувається з шлаку, титан виходить в губчатому вигляді. Після цього матеріал переплавляється на злитки в вакуумних печах з додаванням легуючих добавок, якщо виготовляється сплав. Легування - додавання домішок, що поліпшують властивості матеріалу.
3
Інший спосіб отримання титану - магнієтермічеський. Спочатку видобуваються титаномістячи руди, переробляються в діоксид. При дуже високій температурі додаються хлор і магній. Отриманий склад нагрівається в вакуумних печах, де відбувається випаровування непотрібних елементів і залишається лише метал.
4
гідридним-кальцієвий метод полягає в тому, що спочатку хімічним способом виходить гібрид титану, а потім отриманий склад поділяється на титан і водень. Процес також проходить в вакуумних печах. При електролізному методі отримання металу проводиться за допомогою струму високої сили.
5
Для отримання матеріалу іодідним способом застосовується хімічне взаємодія речовини, з якої виходить матеріал, з парами йоду. Після цього отримане речовина розігрівається при високій температурі і виходить потрібний метал. Даний спосіб є найбільш дорогим і ефективним. При Іодідний розкладанні виходить чистий титан, який не містить домішок.
6
У промисловості найчастіше застосовується магнієтермічеський метод, який дозволяє отримати більше матеріалу за мінімальну кількість часу і невеликі фінансові витрати.
Зверніть увагу
Висока вартість отримання металу пояснюється тим, що у вільному вигляді він не зустрічається ніде, а тому вимагає проведення хімічних реакцій для від'єднання від інших елементів.