Види і симптоми тахікардії.

Тахікардія це порушення серцевого ритму. Здорове серце б'ється від 60 до 100 ударів на хвилину, якщо у вас тахікардія, ваше серце б'ється набагато частіше. У деяких випадках хвороба не викликає ніяких ускладнень, проте, порушуючи роботу серця, тахікардія збільшує ризик інсульту, а також може призвести до раптової зупинки серця.

Ознаки та симптоми тахікардії

Основні симптоми тахікардії викликані тим, що коли серце б'ється занадто швидко, інші частини тіла отримують недостатньо кисню, тому ви можете відчувати запаморочення, задишку, раптову слабкість, аж до втрати свідомості. Також при тахікардії ви можете відчувати біль у грудях (стенокардію) і деяку сплутаність свідомості. Ознаками тахіардіі є - знижений артеріальний тиск (гіпотонія) і прискорений серцевий ритм, що виявляється у швидкому пульсі. Буває й так, що пацієнт не відчуває ніяких симптомів і тахікардія проявляє себе тільки медичному огляді, наприклад, при моніторингу серця.
До симптомів захворювання відносять те, що відчуває пацієнт, а до ознак те, що може встановити лікар.

Види тахікардії

Існує кілька видів тахікардії. Найбільш часто зустрічається миготлива аритмія, зумовлена хаотичними електричними ритмами, циркулюючими від передсердя до предсердию змушуючи серце часто битися і порушуючи нормальний потік крові. Хоча миготлива аритмія не є небезпечною для життя, вона потребує лікування, так як вона може призвести до більш серйозних видам захворювання, таким як фібриляція шлуночків. Шлуночковатахікардія - аномальні електричні сигнали ведуть до того, що шлуночки стискаються до того як встигають заповнитися кров'ю. Шлуночковатахікардія ніколи не «йде» одна, вона супроводжує інших порушень серця, таким як кардіоміопатія або рубцями, після перенесеного інфаркту. Такий тип тахікардії потребує негайної медичної допомоги, так як він небезпечний для життя.
Протилежність тахікардії - брадикардія, уповільнене серцебиття.
Передсердна або надшлуночкова тахікардія буває двох видів: суправентикулярна і реентрантной. Суправентикулярна тахікардію іноді ще називають пароксизмальної, при ній Артима, раптово і починаються і закінчуються над шлуночками, змушують серце битися зі швидкістю 160- 200 ударів на хвилину. Реентрантная тахікардія - тип аномального ритму, при якому плутаються електричні сигнали від передсердь до шлуночків. В результаті вони б'ються одночасно, а не поперемінно, як повинні в нормі. При синусової тахікардії «збій» відбувається в однойменно вузлі серця. Найнебезпечніший вид тахікардії - фібриляція шлуночків, коли ці відділи серця починають швидко і неефективно скорочуватися через хаотичних електричних імпульсів, якщо швидко не відновити їх нормальний ритм, напад може закінчиться смертью.Также тахікардії часом підрозділяють на фізіологічні, викликані природними причинами і патологічні, з'явилися внаслідок якихось захворювань. Останні підрозділяють на постійні і нападоподібні. Факторами ризику для виникнення тахикардий не є жирна їжа або клімакс, як іноді вважають деякі, а регулярне куріння, споживання великих порцій чорної кави чи алкоголю, похилий вік (після 60), перенесені серцеві захворювання, стреси і гіпертонія.