Вибір теплової гармати.

Теплова гармата необхідна для того, щоб нагріти приміщення певного обсягу, а значить, підбір цього пристрою в першу чергу залежить від того, де воно буде використовуватися і яку температуру там буде необхідно підтримувати.
Теплова гармата здатна дуже швидко і рівномірно нагріти повітря в приміщенні за допомогою конвективного теплообміну. Висока потужність робить теплову гармату дуже затребуваною. Кожну секунду своєї роботи вона втягує велика кількість повітря, нагріває його за допомогою керамічної або металевої спіралі і викидає назад в приміщення. При цьому теплова гармата спалює кисень, так що в приміщенні, де працює такий пристрій, необхідний постійний приплив свіжого повітря.
Теплові гармати - досить небезпечні пристрої, і при їх використанні треба суворо дотримуватися техніки безпеки.

Підбір теплової гармати по потужності

Перед вибором теплової гармати необхідно отримати деякі дані про обігрівається приміщенні - його обсяг, коефіцієнт теплоізоляції, різницю між вихідною температурою повітря і необхідною. Ці значення необхідно перемножити. В результаті ви отримаєте ту кількість енергії, яка необхідна для обігріву приміщення. Виходячи з нього, потрібно вибирати і гармату або кілька гармат - так, щоб їх сумарна потужність покривала розрахункову.
Дізнатися необхідну потужність гармати можна простіше: на обігрів кожних 30-ти кубічних метрів приміщення необхідний 1 кВт енергії.
Існує три види теплових гармат - електричні, газові та дизельні. Відгуки та думки про них можуть бути самими різними.

Електричні теплові гармати

Електрична теплова гармата проста в обігу і найчастіше має невелику потужність, нерідко такі гармати використовують не для виробничих приміщень, а для квартир, офісів, маленьких гаражів , оскільки вони займають мало місця і не вимагають спеціальних дозволів для підключення. Такі маленькі гармати іноді називають тепловентіляторамі.Более потужні електричні пристрої вимагають трифазної електричної мережі. Додаткова проводка такої мережі вимагає спеціальних дозвільних документів та додаткових витрат, тому зазвичай зручно взяти дві малопотужних електричних гармати замість однієї мощной.Тепловие гармати забезпечені регулятором потужності, тобто ви завжди можете контролювати потік тепла з вашого обігрівача.

Газові теплові гармати

Газ продовжує залишатися найбільш дешевим паливом, звичайно, якщо він підведений до будівлі, де ви проводите роботи, тому, використовуючи газові теплові гармати, можна істотно заощадити, тим більше, що газові дешевше електричних. Гармати, які працюють від газового трубопроводу, звичайно, набагато економічніше, але перед їх покупкою ви повинні бути впевнені, що зберете всі необхідні документи для їх підключення від газових служб. Газові гармати спалюють особливо велику кількість кисню, їх використання в закритих приміщеннях небезпечно.

Дизельні теплові гармати

Найбільш потужними є дизельні теплові гармати. Їх недоліком є досить висока ціна палива і необхідність створити умови для відводу газів, які утворюються в процесі його згорання. Дизельні гармати безпечніше електричних і особливо газових, в них завжди стоїть автоматика, яка не дозволить їм перегрітися.