Етапи будівництва будинків з піноблоку.

Сьогодні, коли у росіян з'явилася можливість оформити у власність земельну ділянку, з'явилося і бажання звести на ньому власний житловий або дачний будинок. Сучасні будівельні матеріали і технології дозволяють реалізувати цю мрію в найкоротші терміни, не витративши на це астрономічних сум. Один з недорогих варіантів - вдома з пінобетонних блоків.

Що таке пінобетонні блоки

Пінобетонні блоки або піноблоки, будівельний матеріал, який використовується для зведення стін. Вони складаються з суміші піску та цементу, в яку додана вода і піноутворювач. У результаті виходить легкий пористий матеріал, що має невелику вагу і різну щільність, залежно від марки. Різні марки пінобетону використовуються з різними цілями. Так, наприклад піноблоки марки 400 застосовуються в якості термоізоляції, а марка 1200, що витримує максимальні навантаження, використовується для зведення фундаментів і стін. Є й інші марки піноблоків з проміжною маркуванням - з них зводять внутрішні стіни і перегородки, зовнішні стіни підсобних і господарських построек.Екологіческі чиста сировина, що використовується для виробництва пінобетону, дозволяє отримувати будівельний матеріал з високими міцності, тепло- і звукоізоляційні характеристики. Вартість будівництва значно знижується не тільки через те, що ціна піноблоків невисока, але й завдяки відсутності необхідності використання спеціальної будівельної підйомної техніки - машин і механізмів. Та й самі блоки, що мають великий розмір у порівнянні з традиційною цеглою, можна укласти набагато бистрее.В даний час пінобетонні блоки все частіше використовуються для будівництва дач і заміських будинків. Ця нескладна технологія особливо приваблива для тих, хто вирішив побудувати дачний будинок своїми руками.

З чого почати будівництво будинку з пінобетону

Як і при зведенні будь-якого іншого споруди, почніть будівництво з проекту. Зробіть необхідні розрахунки, складіть кошторис і купіть матеріали. Оскільки житловий будинок ви будете будувати не на кілька років, краще на етапі проектування проконсультуватися з фахівцями, щоб надалі врахувати всі нюанси і уникнути ошібок.Естественно, до того, як ви почнете зводити сам будинок, необхідно зробити його міцний і надійний фундамент, від якості якого багато в чому буде залежати і те, як довго будинок прослужить вам і вашій родині. Для робіт зі зведення фундаменту використовуються піноблоки марки 700 і вище, до 1200. Оскільки вага будинку з цього будівельного матеріалу невеликий, навіть якщо він буде мати 2-3 поверхи, під нього можна поставити стрічковий фундамент з опорою на піщану подушку. Після того, як опалубка буде знята з стрічки, необхідно почекати 2-3 тижні, а краще - місяць, і тільки потім робити гідроізоляцію, що попереджає проникнення вологи з підвалу в житлові приміщення будинку, і зводити стіни.

Технологія зведення зовнішніх і внутрішніх стін з піноблоків

Цементний розчин використовується тільки коли викладається перший ряд піноблоків, подальша укладання здійснюється на спеціальний клейовий склад. Вирівнюють кладку дерев'яним або гумовим молотком, щоб вона була рівною, і між блоками не було великих щілин. Клей використовується тільки в тому випадку, коли якість виготовлення блоків дозволяє забезпечити відхилення в розмірах не більше 2 мм, тільки в цьому випадку товщина швів також буде знаходитися в цих межах, що необхідно для забезпечення хороших ізоляційних якостей стіни.
У випадках, коли якість виготовлення блоків невисоко, для всієї кладки стін використовують цементний розчин.
Віконні і дверні отвори оформляються перемичками з армованого бетону, які можуть мати будь-яку, закладену в проекті, форму . У випадку, коли ширина рам перевищує 2,5 метра, рекомендується використовувати перемички із залізобетону, які зможуть витримати підвищене навантаження. Коли стіна поверху готова, необхідно провести армування пояса опори і потім вже монтувати перекриття. У цій якості використовуються армовані бетонні або залізобетонні плити, дерево. Для зведення внутрішніх стін і перегородок використовується піноблоки марки 700 різної ширини - від 10 до 20 см.
Блоки з пінобетону легко ріжуться звичайним інструментом, як з ручним, так і з електричним приводом, що особливо зручно при прокладці інженерних комунікацій.

Обробка зовнішніх і внутрішніх стін з пінобетону

Перед тим, як почати внутрішню обробку, необхідно перевірити поверхню стін і усунути наявні дефекти - виступи зрівняти і затерти , вм'ятини, отвори і відколи заповнити цементним розчином. В якості покриття першого шару використовують грунтовку, яка бути пароізоляцією, потім її шпаклюють тонким шаром, товщина якого не повинна бути більше 2 см. Шпаклівка дозволить остаточно приховати дефекти і вирівняти стіну, використовуючи вологу затірку губчастої теркою. При необхідності, після висихання стіну можна підправити плутерком і приступати до чистової обробки. У тому випадку, коли ви вирішили відмовитися від укладання плитки або поклейки шпалер, обмежившись фарбуванням стін, можна повторно загладити їх поверхню, добиваючись максимально хорошого качества.Снаружі стіни з піноблоків необхідно утеплити, з цією метою можна використовувати пінополістирол або мінеральну вату. Шар пенополистерола садять на спеціальний клей, додатково використовую дюбелі. Як утеплювач можна застосувати «теплу» штукатурку, яку наносять на армовану сітку, вмонтовану в стіну. Цей спосіб потрібно застосовувати тільки після того, як будинок дасть усадку.