Як впливає вологість на людину.

Відомо, що відчуття холоду і тепла залежить від потоку вітру, температури і вологості повітря. Умови комфортності для кожної людини свої. Температура навколишнього середовища, залежна і від вологості повітря, робить значний вплив на людину.
Інструкція
1
При певній температурі, але при підвищеній вологості, утворюється ідеальне середовище для розвитку повітряних інфекцій. При надмірно високому вмісті вологи в повітрі порушується баланс обміну рідини в організмі людини. У підсумку відчувається нездужання. А при підвищеній вологості, але низьких температурах, сильніше відчувається холод.
2
Найбільш комфортні умови для людини: вологість повітря в межах 50% при температурі 18-20оС. При цьому ми часто забуваємо стежити за даними показниками в домашніх умовах. А адже в приміщеннях ми проводимо більшу частину свого життя. Тому не завжди варто нарікати на погодні умови при чергових нездужання.
3
Однак насичений вологе повітря дуже корисний. Саме тому на березі озера або річки людина почуває себе добре. Таке повітря насичує організм людини, полегшуючи головні болі та інші нездужання. Не випадково під час відпустки багатьох тягне на морські узбережжя.
4
При зміні оптимальних параметрів вологості відбувається зниження імунітету. Здоров'я людини погіршується, з'являється відчуття втоми і млявості. У домашніх умовах, де клімат змінений, природний баланс вологості порушується. Особливо це відчувається в зимовий період. Саме в цей час перепад вологості найбільш істотний. Повітря, потрапляючи в приміщення, висушується через загальне опалення в кімнатах.
5
Брак вологи викликає відчуття сухості в роті. Щоб уникнути подібного явища, слід налаштовувати клімат в приміщенні. Сьогодні на прилавках магазинів представлений широкий асортимент різноманітних зволожувачів повітря. Крім цього, багато хто з них обладнані додатковими функціями: іонізацією, очищенням та ін.
6
Брак вологості в приміщенні загрожує пересихання також шкіри обличчя і тіла. Можливий розвиток багатьох захворювань: ангіна, подразнення слизової носа. При надлишку сухості людина втрачає зосередженість, підвищується стомлюваність.
Навколишнє середовище впливає на життя і здоров'я людини. Тим більше такий важливий чинник, як клімат. Його зміна здатна як допомогти вилікувати якесь захворювання, так і, навпаки, привести до розвитку недуги. Збираючись на відпочинок або переїжджаючи на нове місце проживання, переконайтеся, що місцевий клімат вам не зашкодить.
Інструкція
1
Багато людей відправляються до моря не тільки для того, щоб поніжитися на сонечку, а й щоб поправити своє здоров'я. Теплий, але м'який клімат, свіжий бриз, що насичує йодом повітря, морська вода, склад якої близький до складу людської крові, і гарячий пісок здатні творити чудеса. Вони виліковують застарілі застуди, втому і депресію, відмінно допомагають в лікуванні шкірних захворювань.
2
Перебування в горах дає інший ефект. Прагнути до вершин слід людям, страждаючим від анемії. Розряджений гірське повітря і низький атмосферний тиск сприяють підвищенню рівня гемоглобіну в крові. Вдобавок у людини прискорюється обмін речовин і відбувається гіпервентиляція легких.
3
Клімат пустелі сухий і спекотний, а для жителя помірних широт він може здатися попросту екстремальним. За день, проведений в пустелі, людина здатна втратити близько десяти літрів рідини. Однак і цю особливість можна використати для поліпшення здоров'я. У подібному кліматі існують спеціалізовані курорти, спрямовані на лікування хвороб нирок.
4
Суворий клімат північних широт також володіє своїм впливом на людей. Через постійну низької температури звужуються судини, а кровотік посилюється, тим самим, підвищуючи тиск в організмі. Завдяки постійному теплоутворення у людини прискорюється обмін речовин. Підвищується також і швидкість нервових реакцій. Однак проживання в холодному кліматі має і свої мінуси. Велика протяжність темного часу доби і відсутність сонячного світла сприяють розвитку депресії, зменшенню швидкості регенерації пошкоджених тканин, зниженню загального тонусу.
5
Вчені вважають помірний клімат найбільш підходящим для життя людей. Людині не доводиться витрачати енергію на захист від спеки або холоду, а, значить, вся вона може бути направлена на продуктивну діяльність.