Як вибрати штатив для фотоапарата.

Вибір штатива для фотоапарата, враховуючи велику їх різноманітність, може бути непростим. З одного боку, штатив - це деталь фотоапарата, призначена для його фіксації, з іншого - існує безліч додаткових чинників при її використанні.
Інструкція
1
Зверніть увагу на конструкцію треног і штативної головки. Більшість професійних штативів мають знімну штативну головку, це дозволяє регулювати конструкцію, підбираючи різні триноги. Крім того, самі триноги часто виходять з ладу, і їх доводиться міняти. Легкі, непрофесійні штативи зазвичай мають цільну конструкцію, штативная головка у них не знімається.
2
Більшість професійних штативів мають рухливу штативну головку, кріплення до тринозі при цьому, як правило, гвинтове. У більш дорогих моделях використовується напівсферичне кріплення. Дешеві, аматорські штативи або обмежені в регулюванні, або зовсім мають статичну конструкцію. Чим більше ступенів свободи у головки штатива, тим краще. Перевіряючи регулювання головки, зверніть увагу на плавність її ходу, не повинно бути ніяких ривків, головка повинна повертатися плавно.
3
Дуже зручною і корисною функцією штатива є система противаг. Якщо у вашому розпорядженні є громіздка камера, при її повороті на штативі вся конструкція може перекинутися. Так відбувається через зростаючого при нахилі крутного моменту. Щоб уникнути цього, в професійних штативах використовується система противаг, яка автоматично балансують конструкцію при повороті або нахилі камери.
4
Зверніть увагу на триногу штатива, вона повинна бути достатньо міцною, щоб витримати вагу будь-якої камери. Крім того, з часом, можливо, вам знадобиться розмістити на штативі додаткове обладнання, наприклад звукове. Штатив повинен бути в змозі все це витримати. Перевірте регулювання триноги по висоті, визначте мінімальну і максимальну точку, яку вона може прийняти. Часто буває корисним, якщо тринога піднімається трохи вище рівня очей. Вага триноги також відіграє неабияку роль. Найбільш легкими і зручними для перенесення є штативи, триноги яких виготовлені з композитних матеріалів.