Як виглядала Aфина.

Древня Еллада стала колискою європейської цивілізації. Витоки сучасної літератури, театру, живопису лежать в давньогрецьких міфах про богів і героїв, про їх складних взаєминах, вини і покарання, любов і зраду, помилках і спокуту. Однією з найбільш шанованих мешканок Олімпу була Афіна - богиня війни і мудрості, дочка громовержця Зевса.
Інструкція
1
Доля Афіни була незвичайною з самого народження. Батька її, верховному владиці Олімпу Зевсу, було передбачено, що його погубить син, народжений від першої дружини громовержця богині мудрості МЕТИД. Щоб перешкодити здійсненню пророцтва, Зевс проковтнув дружину і заспокоївся.
2
Однак незабаром у царя богів почалися жахливі головні болі. Не витримавши мук, Зевс закликав бога-коваля Гефеста і попросив розрубати йому голову. Ця перша в історії трепанація черепа закінчилася дуже несподівано: з голови громовержця вийшла в повному бойовому обладунку прекрасна діва - Афіна.
3
Афіна стала не тільки богинею мудрості, а й богинею справедливої війни, покровителькою тих, хто захищав свої міста від ворогів. Її завжди зображували у бойовому шоломі і з списом. Одним з неодмінних атрибутів облачення Афіни був чарівний щит - егіда, зроблений з козячої шкури. На щиті була прикріплена голова Медузи Горгони, чий погляд змушував закам'яніти все живе. Цей погляд зберіг свою жахливу силу і після смерті.
4
З списом Афіни також пов'язана легенда. Одного разу Посейдон, бог океану, і Афіна засперечалися, хто буде володіти родючої красивою місцевістю в Елладі - Аттикою. Олімпійці дозволили їх суперечка, пообіцявши Аттику тому, хто принесе найцінніший дар цій землі. Посейдон ударив тризубцем у скелю, і з неї забило джерело. Але вода в ньому виявилася солоною і непридатною для пиття. Як і, Афіна встромила в землю спис, і воно перетворилося в оливу. Аттика дісталася богині мудрості, і з тих пір її часто зображували з оливковою гілкою в руці.
5
Богиня була покровителькою не тільки військового мистецтва, а й ремесел, тому вона часто тримала веретено або чашу. Афіну завжди зображували з сидячою на плечі совою - уособленням мудрості. Поети, описуючи богиню, називали її «совоокая» - величезні сяючі очі цього птаха стали символом краси. Крайку одягу Афіни прикрашало зображення переплетених змій.