Як бачать коня.

Кінь - граціозна тварина з великими виразними очима. Може здатися, що очі тварини, обрамлені віями, вельми схожі на людські, однак зір коні відрізняється від зору людей.
Інструкція
1
Кінь - травоїдна тварина-жертва, на яке полюють дикі звірі. У зв'язку з цим коням довелося розвинути гострий зір. Адже їм необхідно якомога раніше помітити наближається хижака. Якщо вам цікаво, що ж потурбувало кінь, зверніть увагу на її вуха. Вони будуть спрямовані туди ж, куди дивиться тварина.
2
Проаналізувавши склад паличок і колбочок в сітківці ока коні, вчені прийшли до висновку, що скакунів можна вважати частково нічними тваринами - в темряві вони бачать куди краще людей. Вершник, якого темрява застала в дорозі, може повністю покластися на розумне створіння, а вже воно знайде дорогу.
3
На відміну від тварин, що ведуть повністю нічний спосіб життя, коні зберегли здатність розрізняти кольори. Більш того, в залежності від асоціацій, які виникають при спогляданні того чи іншого відтінку, у них можуть бути свої переваги. Наприклад, якщо ветеринар, одягнений у форму блакитного кольору, здійснював неприємні маніпуляції з твариною, кінь може невзлюбить блакитний.
4
Очі коні розташовані з боків морди, тому огляд у неї значно ширший, ніж у людини - практично 360 градусів. Тварина не бачить лише те, що діється безпосередньо у неї за потилицею. Саме тому не рекомендується підходити до коня ззаду, а якщо вже виникла така необхідність, слід попередньо гукнути її, щоб тварина, відчувши небезпеку, не початок брикатися.
5
Окомір коні відрізняється від людського. Часом коні дивляться на предмет одним оком, а адже бінокулярний зір - це саме те, що дозволяє оцінити відстань до зацікавив об'єкта і представити його розмір. При їзді не квапте кінь, давайте їй можливість розглянути незнайомі об'єкти. Так вам буде куди простіше працювати з твариною.