Облаштування кімнати для хлопчика-підлітка.

Кімната хлопчика-підлітка повинна бути максимально функціональною, адже для нього вона буде і місцем навчання, і тренажерним залом, і спальнею, і вітальнею, і вбиральні. І, головне, кімната повинна виражати його індивідуальність, адже підлітку так хочеться бути несхожим на інших.
У підлітковому віці захоплення змінюються блискавично, як і емоції, друзі, погляди, тому не потрібно обладнати кімнату підлітка на століття. Те, що сьогодні буде здаватися хлопчикові крутим, через рік змусить його соромитися приводити додому нових знайомих. Тому при облаштуванні кімнати необхідно знайти баланс між думкою підлітка про меблі, шпалерах, кольорах і більше відстороненим і практичним поглядом родітелей.Подросткам-хлопчикам потрібні емоції і яскраві фарби. Звичайно, знайдеться хлопчисько, який любить мінімалізм і сірий колір, але таких дітей небагато. Тому, придумуючи дизайн інтер'єру, прагнете до яскравості та креативності, а не до стильності і дорожнечі. З іншого боку, кімната підлітка - вже не дитяча кімната, і він буде незадоволений, якщо в ній не буде дорослих елементов.Спор з підлітком з приводу тих чи інших рішень даремний. Ви повинні м'яко направляти його, шукати в його нехай і диких пропозиціях раціональне зерно і намагатися втілити їх у жізнь.Помніте, що підлітки обожнюють наклеювати на стіни постери і плакати, а от дорогі престижні шпалери їм зовсім не потрібні. Взагалі підліток повинен відчувати себе в своїй кімнаті абсолютно вільно, а не як у меблевому магазині, де не можна ні до чого доторкатися.
Підлітку до душі не елітні елементи інтер'єру, а дорогі його серцю дрібниці, які можуть не мати ніякої цінності для дорослих.
Підлітки активні, часто експериментують, приносять додому всілякі дивні речі, це може призвести до того, що меблі, шпалери, підлогу будуть забруднені. При цьому для хлопчиська набагато важливіше можливість кинути в стіну брудний м'яч, ніж прекрасні білосніжні шпалери, на які можна милуватися, але за найменше пляма на яких піде покарання.

Меблі в кімнаті підлітка

Всі елементи підліткової кімнати повинні бути прості , функціональні, прочни.Не купуйте підлітку похмуру важкі меблі. Ідеальним варіантом будуть легкі книжкові полиці і вбудовані в стіну або в підліжковий простір шафи. Особливу увагу при виборі меблів зверніть на ліжко. У підлітковому віці закладається здоров'я майбутнього дорослої людини, і дуже важливо, щоб підліток спав на хорошому ортопедичному матраці, ця саме та річ, на якій не можна економити, створюючи інтер'єр для подростка.Любімое заняття хлопчиків - спорт. Буде дуже добре, якщо в кімнаті хлопчика-підлітка буде куточок з тренажерами. Не потрібно купувати щось особливе, досить турніка і місця для гантелей. Буде чудово, якщо тренажерний куточок буде обладнаний баскетбольним кільцем і таймером для занять спортом.

Освітлення

Погане освітлення дуже небезпечно для підлітків тим, що призводить до серйозних психологічних проблем, депресій.
Дуже важливо, щоб в кімнаті підлітка було хороше освітлення. У хлопчиська повинна бути можливість включити яскравий верхнє світло, коли приходять гості, і затишний світильник для вечірнього читання. Дуже важливо, щоб робоче місце підлітка було освітлено правильно, це вплине на здоров'я його очей.