Як самому зробити штори.

Штори здатні повністю змінити вигляд кімнати, надати їй затишок і захистити від яскравого сонячного світла і від поглядів сторонніх людей. Існує величезна різноманітність штор, але найчастіше в магазині продаються лише стандартні набори, та й підходящу забарвлення підібрати часом просто неможливо. Звичайно, можна замовити пошиття штор в спеціалізованому ательє, але і в цьому випадку є істотний недолік - висока вартість роботи. Вихід - зшити їх своїми руками.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - нитки в тон тканини;
  • - шторна тасьма;
  • - швейні приналежності.
Інструкція
1
Визначте необхідну довжину штори. Щоб зробити це без помилки, потрібно повісити карниз, а потім виміряти відстань від гачків до бажаної довжини, наприклад, до підлоги, якщо це штори в вітальню або спальню. На кухню зазвичай роблять штори до підвіконня або трохи нижче нього. До отриманої величині додайте 10 см на подгибку знизу і зверху вироби.
2
Виберіть підходящу забарвлення і матеріал для виготовлення штор. Вони повинні відповідати стилю вашого інтер'єру, бути в тон стінам, м'яких меблів або, навпаки, стати яскравим колірним плямою.
3
Купіть відріз тканини для штор рівний міркою їх довжини, якщо ви плануєте зшити одну штору, або рівний двом довжинам, якщо їх буде дві. Якщо ви будете шити одну штору, то не потрібно нічого викроювати, якщо дві - складіть відріз навпіл і розріжте на 2 рівні частини. Зріжте кромки по обидва боки полотна. Робіть це, поклавши матеріал на гладку рівну поверхню, не варто різати «на вазі», оскільки можна легко зіпсувати матеріал.
4
Нижній зріз штори підігніть на виворітну сторону тканини на 1 см, згин заутюжьте. Потім підігніть на 4 см і ще раз заутюжьте згин. Прострочіть на швейній машинці.
5
Підігніть 2 рази бічні сторони штори на 1-1,5 см і прострочіть на машинці. Шви проутюжьте.
6
Дуже красиво і акуратно виглядають штори, краї яких оброблені косою Бейко. Підберіть її в тон матеріалу або контрастного відтінку. Складіть навпіл, підігніть зрізи всередину на 3-5 мм і заутюжьте. Вкладіть бічні зрізи штори в бейку і приметайте її, потім прострочіть на машинці, при цьому намагайтеся, щоб строчка була якомога рівніше. Намітку видаліть.
7
Верхній край відігніть на виворітну сторону на 5 см. Прикладіть шторну тасьму. Підігніть краю тасьми на виворітну сторону і приколіть її до штори кравецькі шпильками. Пришийте шторну тасьму по всіх 4 сторонам, строчку розташовуйте на відстані 1-2 мм від краю.
8
Стягніть шторну тасьму до бажаної ширини готового виробу і повісьте шторку на карниз, попередньо її випрасувати. Додайте оригінальні деталі, наприклад, зробіть красиві підхоплення або пришийте мереживо або кисті.
Корисна порада
Якщо ви не дуже впевнені в своїх кравецьких навичках і вважаєте, що не зможете зробити рівну строчку, купите портерную тканина з фестони краєм. Зрізи цього матеріалу вже оброблені на фабриці. Вам потрібно буде тільки підшити нижній край і пришити шторну тасьму до верхнього зрізу майбутньої штори.