Як живуть птахи взимку.

Як відомо, напередодні холодів більшість птахів перелітають на південь, щоб пережити зиму в теплих краях. Але далеко не всі пернаті покидають восени свій будинок - багато хто залишається зимувати. Кожен вид по-своєму пристосовується до несприятливих умов.
Інструкція
1
Перелітні птахи, як відомо, взимку мігрують на південь. Сезонні переміщення можуть здійснюватися як на далекі, так і на досить близькі відстані. Якщо великі птахи переміщаються зі швидкістю до 80 км/ч, то дрібні - зі швидкістю не більше 30 км/ч. Вони здійснюють переліт у кілька етапів з перепочинками. Дрібні пташки здатні подолати до 4000 км.
2
У Росії до перелітним птахам, зимуючим на півдні, відносяться лелеки, перепела, боривітри, вальдшнепи, сільські ластівки, білі плиски, співочі дрозди, пеночки, очеретянки, мухоловки, граки, зяблики та деякі інші.
3
Цікаво спостерігати, як переживають зиму осілі птахи. Найбільш яскравий приклад - тетерев. Місце зимівлі тетеревів - березняки, оскільки вони харчуються березовими бруньками. В люті морози ці дивовижні птахи зариваються в сніг. Вони каменем падають замет, щоб пробити його корочку, а потім за допомогою крил добираються до самих пухких шарів ближче до дна. В такому імпровізованому притулок тетерева ховаються від хуртовини та заморозків.
4
Дрібні птахи, які населяють зимові ліси - синиці, снігурі, чечітки. Синиці досить невибагливі і в будь-який час року можуть знайти собі корм. Вони харчуються комахами і їх яйцями, корою дерев, мохом. Снігурі зазвичай заселяють осичняки і березняки. Вони задовольняються рослинним кормом. Чечітки переміщуються зграйками по зимовим лісам. Їх головне ласощі - вільхові шишки.
5
Рябчики як ніякі інші птахи пристосовані до довгих зимівниках. У них на пальцях щорічно виростає бахрома з рогових лусочок, завдяки якій вони можуть утримуватися навіть на обледенілих гілках.
6
У білих куріпок своє зимове обмундирування: до настання холодів їх лапки покриваються пір'ям, що дозволяє їм легко пересуватися по пухкому снігу. Куріпка з однаковою легкістю уникає зустрічі з хижаком і здобуває собі прожиток.
7
Сойки і ряд інших птахів збирають запаси на зиму протягом усього року. Вони тягнуть сюди в місця зимівель жолуді, гусениць, зерна і т.п.