"Супрастин": інструкція із застосування.

«Супрастин»? це перевірене часом високоефективне антигістамінний засіб. Препарат випускається у вигляді таблеток і розчину для ін'єкцій і може призначатися як дорослим, так і дітям.

Показання для застосування «Супрастин»

«Супрастин» призначається для лікування таких захворювань і станів: - кропив'янка; - алергічний риніт (як сезонний, так і цілорічний); - набряк Квінке; - контактний дерматит; - сироваткова хвороба; - реакція на переливання крові; - кон'юнктивіт; - свербіж шкіри як алергічного, так і будь-якого іншого походження (наприклад, при інфекційних захворюваннях); - екзема (гостра і хронічна); - атопічний дерматит; - харчова алергія; - лікарська алергія (на вітаміни, антибіотики, рослинні та інші препарати); - алергічна реакція, що виникла внаслідок укусу комахи.
Є у« Супрастин »і протипоказання. Ліки не можна застосовувати при глаукомі, нападі бронхіальної астми та інших розладах дихання, під час вагітності, грудного вигодовування, а також у період новонародженості.
Крім того, «Супрастин» має легкий протиблювотну, помірним спазмолітичну і вираженим седативною дією. Саме тому перелік показань до його застосування може бути розширений залежно від рекомендацій лікаря і самопочуття хворого.

Дозування «Супрастин»

У домашніх умовах «Супрастин» найчастіше використовується у вигляді таблеток. Відповідно до опису в інструкції, дитині у віці до року можна давати по 1/4 таблетки не більше двох разів на добу. Дітям від року до 6 років ліки можна давати в тому ж дозуванні, що і малюкам, але вже три рази на день. Якщо дитина даного віку добре переносить лікування, можна вибрати альтернативну схему: по половинці таблетки двічі на день. Дітям від 6 до 14 років половинку таблетки можна давати вже три рази на добу. Дорослим препарат призначається 3-4 рази на день в кількості однієї таблетки на кожний прийом. «Супрастин» слід приймати під час їди, запиваючи великою кількістю води і не розжовуючи. Дітям, які не вміють ковтати таблетки, ліки можна розтерти до порошкоподібного стану.
При виникненні побічних ефектів (головний біль, запаморочення, підвищена стомлюваність, дискомфорт з боку шлунково-кишкового тракту, аритмія, тахікардія, м'язова слабкість і т.д.) необхідно припинити лікування і показатися лікарю.
Є й інший спосіб застосування «Супрастин»? у вигляді внутрішньом'язових або внутрішньовенних ін'єкцій. Таке лікування проводиться, як правило, в стаціонарі і тільки у важких випадках, коли немає часу чекати відстроченого дії таблеток. Ліки вводяться поступово, щоб медичний персонал встиг вчасно побачити можливу негативну реакцію з боку пацієнта, припинити введення і надати допомогу. На початковому етапі лікування дорослим вводять не більше двох ампул на добу (по одній два рази на день), дітям 6-14 років? не більше однієї. Дітям від 1 до 6 років дозування зменшують удвічі, а малюкам до року допустимо вколоти лише 0,25 мл розчину. При гарній переносимості лікування лікар може відкоригувати дозу у бік збільшення.