Вибір ручного фрезера по дереву.

Ручний фрезер - обов'язковий інструмент для тих, хто часто працює по дереву. За допомогою гарного робочого апарату можна виробляти велику кількість операцій обробки матеріалу, а при спеціальній оснастці він може обробляти кольорові матеріали, композити та оргскло. Щоб ручний фрезер прослужив довго, потрібно відповідально підійти до його вибору.

Різновиди фрезеров

За способом роботи розрізняють верхній, керамічний і ламельний фрезери. В свою чергу, верхні фрезери діляться на заглибні і нерухомі. Занурювальні дозволяють працювати фрезою без відриву від матеріалу - двигун пристрою ковзає по спеціальних напрямних і завдяки спеціальним жорстким пружинам дозволяє піднімати і опускати фрезу. Дана різновид інструменту добре підійде будь-яким майстрам, навіть новачкам.
Професійний фрезер відрізняється від побутового наявністю додаткових пристосувань і матеріалом, який використаний для виготовлення його функціональних деталей.
кромочние фрезери служать для обробки країв заготовок і зняття фасок. Ламельний апарат допоможе виготовити спеціальні пази для з'єднання заготовок.

Вибір інструмента

Вибираючи інструмент, слід звертати увагу на його головні характеристики - потужність, швидкість, наявність фіксуючого механізму вимикача, цанги, наявність функції відсмоктування пилу, якість підошви і якість штангового механізма.Мощность інструменту визначається тим, що при роботі двигун піддається значному навантаженні - чим частіше використовується інструмент, тим менше буде термін експлуатації. У випадку з фрезера це твердження особливо актуально, т.к. кріплення всіх напрямних частин, редукторів і фрези виробляється саме до двигуна. Отже, чим потужніший двигун, тим краще для даного виду пристроїв. Також велику увагу слід приділити швидкості роботи - чим вище швидкість, тим більший набір матеріалів і порід дерева інструмент зможе обробити. Мінімальна частота обертів - 7000 в хвилину, проте деякі пристрої дозволяють регулювати даний параметр.
Малопотужні фрезери нагріваються дуже швидко і мають короткий термін служби.
При виборі інструмента також варто звертати увагу на цангу, яка використовується для затиску фрез. Краще всього купити пристрій з деталями, виконаними з загартованої сталі. Також бажано наявність можливості швидкої заміни цанги при необходімості.Не менш важлива для пристрою ергономіка - перед покупкою спробуйте взяти інструмент в руки. Визначте, чи зручні встановлені гумові накладки, ручки, чи правильно розташована кнопка пуску і чи присутній захист від випадкового натискання. Також зверніть увагу на наявність приймального патрубка, який дозволить підключити до пристрою шланг пилососа. Деякі моделі спочатку забезпечуються функцією відсмоктування пилі.Прі виборі ручного фрезера варто звернути увагу на його комплектацію. Чи присутній паралельний упор, здатний забезпечити рівномірне ведення фрезера, чи є втулка і яким чином вона фіксується. Ідеально, щоб вона забезпечувалася швидкозатискним механізмом, що дасть можливість уникнути деяких проблем при обробці деталі. Гарним доповненням до інструменту стане циркуль для роботи з радісних деталями. Варто відзначити, що чим багатша комплектація апарату, тим вища його ціна.