Дренажні системи: види, монтаж.

Дренажна система дозволяє видаляти грунтові та інфільтрованной води, тим самим захищаючи територію від зайвої вологи. Дані споруди встановлюються для регулювання водного балансу в грунті, що створює комфортні умови для проживання, будівництва будинків і вирощування рослин.

Різновиди

Дренажні системи можуть бути закриті та відкриті. Закритий дренаж відзначається як більш ефективний і раціональний для використання. Він складається з дренажних труб, який герметично ізольовані один від одного. Зазвичай їх установка проводиться в спеціальних траншеях, викопаних в піщано-щебеневому шарі. Відкритий дренаж являє собою взаємопов'язані канали, поміщені в щебеневу обсипання на поверхні землі. Найчастіше обидва різновиди використовуються разом, що дозволяє досягти максимальних результатів для осушення води. За способом розташування розрізняють горизонтальні і вертикальні системи відкачування. Горизонтальний дренаж являє собою трубчасті дрени, що дозволяють виробляти відкачку на великих площах. Вертикальна дренажна система застосовується для боротьби з промерзанням ділянок і глибоким заляганням підземних вод (не більше 10 метрів). По розташуванню дренаж ділиться на дренаж фундаменту (захист будинку від грунтових вод), пристінний (за наявності цокольних поверхів, гаражів та погребів) і точковий дренаж (установка на невеликих ділянках - в'їздах, під водостічними трубами і т.п.).
Різновиди дренажу комбінуються з метою отримання більш ефективною та сучасною системи.

Установка системи

Установка починається після проведення аналізу, складання необхідної документації та вибору підходящої системи. Вибір проводиться залежно від умов ландшафту, клімату, складу проведених будівельних робіт і мети використання будівлі, яке планується звести. Визначаються характеристики майбутньої системи - оптимальні розміри, місце розташування і зручність монтажу.
Будь дренаж планується в процесі облаштування ділянки.
Укладання труб системи виробляється в шар щебеню, змішаного з піском. Іноді дренажні труби розміщуються паралельно трубах зливової каналізації. Щебінь засипається висотою не більше 15 см, а потім вирівнюється відповідно з ухилом дренажної труби. На шар щебеню укладаються прямі труби. Для створення відгалужень і поворотів використовуються гнучкі патрубкі.После укладання труби засипаються щебенем так, щоб його шар пропускав воду і оточував труби з усіх боків. Після цього траншея засипається грунтом.В Залежно від умов використання, при монтажі застосовують теплоізоляцію труб, фільтрацію від дрібних частинок. Для обслуговування іноді встановлюються дренажні колодязі, щоб можна було проводити очищення труб.