Клінкерні термопанелі для фасадної обробки.

Сучасні технології та оздоблювальні матеріали дозволяють не тільки зводити нові красиві, теплі і довговічні житлові будинки, а й реконструювати будівлі старої споруди, утеплюючи і оновлюючи їх фасади. Такі можливості надає і використання для фасадної обробки клінкерних термопанелей.

Конструктивні особливості клінкерних термопанелей

Ще в XIX столітті в Голландії, де фасади цегляних будинків особливо страждали від руйнівного впливу солоних і вологих морських вітрів, почали використовувати обпалені при високих температурах глиняні панелі-накладки для облицювання зовнішніх стін. Глина, що зазнала впливу температури від 1200оС і вище, ставала особливо міцної, набуваючи нових властивостей, що дозволяють їй не боятися ні вологи, ні агресивного впливу навколишнього середовища. Додатковий зовнішній шар панелей, що імітують цегельну кладку, повністю оновлював зовнішній вигляд фасаду, одночасно утеплюючи его.Современние термопанелі також виготовляються із глиняних плиток, покладених «під цеглу» на шар пінополіуретану і являють собою монолітну конструкцію, при виробництві якої застосовують метод сухого пресування або екструзії . Пінополіуретановий шар виконує не тільки функцію підкладки, але і служить прекрасним тепло- і звукоізолюючим матеріалом, що забезпечує багатофункціональність клінкерних панелей - це обробка, утеплення і реконструкція зовнішньої поверхні фасадов.В даний час виробники частіше використовують метод екструдування для виготовлення термопанелей, оскільки він дозволяє забезпечити кращі декоративні властивості і функціональність. Що стосується декоративних особливостей, колір панелей залежить від температури випалу, в результаті використання різних режимів виходить плитка, що має різний відтінок, що дуже виграшно виглядає на одній панелі, втім, є панелі, де вся плитка має однаковий колір.

Переваги використання клінкерних термопанелей

Цих переваг дійсно багато. Почати з того, що облицювання фасаду якісними клінкерними термопанелями від відомих виробників дозволяє знизити тепловтрати в 4 рази, що забезпечує більшу економію електроенергії або палива, що використовуються в системах опалення. Пінополіуретанова підкладка, завдяки якій панелі є хорошим теплоізолятором, морозостійка і не боїться перепадів температури, вона не схильна до гниття, в ній не живуть і не розмножуються бактерії і мікроорганізми. За запевненнями виробників, термоплітка не деформується і не змінює своїх лінійних розмірів при будь-яких температурах навколишнього середовища, принаймні, протягом перших 100 років експлуатації.
Використання клінкерних термопанелей усуває необхідність перевіряти стан фасаду і виключає проведення якихось додаткових робіт по догляду за ним.
Застосування клінкерних термопанелей для утеплення будинку дає можливість відмовитися від традиційних матеріалів, які зовсім не можна було назвати екологічними. Монтаж панелей при фасадній обробці будь-якої будівлі не займає багато часу - панелі легко і швидко скріплюються між собою і легко кріпляться до стіни, процес цей не потребує будь-якого додаткового обладнання, виключає роботи із застосуванням води, тому може проводитися в будь-який час года.Клінкерние термопанелі не роблять великих навантажень на фундамент і несучі стіни будівлі. Зовнішнє утеплення фасаду не применшує внутрішню корисну площу будівлі і збільшує термін його експлуатації, захищаючи стіни від атмосферних опадів і обмежуючи проникнення сторонніх звуків ззовні. Пінополіуретан надійно ізолює фасад від води і забезпечує вихід пари назовні. Красиві і міцні термопанелі виконують декоративну функцію, дозволяючи реалізовувати найрізноманітніші архітектурні та дизайнерські рішення, як для зовнішньої, так і для внутрішньої обробки інтер'єрів будинку. Вони ідеально вписуються в будь-який ландшафт і в даний час застосовуються для обробки альтанок, фонтанів і бассейнов.К достоїнств клінкерних термопанелей відноситься не тільки їх ціна, але й те, що економія при їх використанні стосується буквально будь-якого пункту: матеріальних, трудових і тимчасових витрат.

Монтаж клінкерних термопанелей

Процес монтажу клінкерних терпопанелей для фасадної обробки технологічний і простий. Утеплення двоповерхового будинку площею до 100 квадратних метрів не займе за часом більше 2-х тижнів і може бути здійснений в будь-який час року, при цьому вам не потрібно підсилювати фундамент або додатково зміцнювати зовнішні стіни. Купити термопанелі ви можете в комплекті з дюбелями, за допомогою яких вони кріпляться на стіну, цокольного профілю, спеціальної монтажної піни і різнобарвною затірки для швів.
Кріпильні пази, за допомогою яких панелі кріпляться між собою, розташовані з їхньої внутрішньої сторони.
Після того, як панелі укріплені на стіні, необхідно обробити залишилися між ними шви. Затирка виконує не тільки скріпляє, захисну і ізолюючу функцію, але і декоративну, тому її виготовляють в різних колірних варіантах. Щоб полегшити процес, в комплект з клінкерними панелями прикладаються докладні інструкції, де описуються всі етапи монтажу і кріплення.