Як вносити в грунт золу.

Деревна зола є одним з найдешевших і доступних добрив. Її використовують не тільки для поліпшення ґрунту, а й для боротьби з шкідниками городу. Зола містить в собі кальцій, калій, залізо, мідь, сірку, бор і молібден. А головне - в деревної золі немає хлору, якого бояться багато садові культури.
Інструкція
1
Деревну золу потрібно вносити в грунт вміючи. Не рекомендується її змішувати з суперфосфатом, азотними мінеральними добривами та пташиним послідом. Ефективність золи підвищується при її спільному використанні з компостом, торфом і перегноєм. В даному випадку золу слід вносити на грунт поверхнево, а потім закласти граблями. Після можна додати органічні добрива і перекопати грунт. Зола - це найцінніше комплексне мікродобриво. Якщо на один квадратний метр внести 70 грам деревної золи, то буде повністю забезпечена потреба рослин в борі, якого часто не вистачає в піщаних грунтах.
2
Внесена в грунт зола діє набагато ефективніше будь-якого іншого калійного добрива. Всього один кілограм внесеної золи дозволить збільшити урожай картоплі на 8-10 кілограм. При цьому в бульбах різко підвищується кількість вмісту крохмалю. Ефективно використовувати це натуральне добриво під капусту й огірки, які не переносять великої кількості хлору. Зола охороняє будь-який сорт капусти від ураження килою і чорної ножний.
3
Деревна зола придатна для вирощування всіх овочевих культур. На 100 квадратних метрів землі потрібно 10 кілограм золи, яку рекомендується вносити навесні або восени під перекопування (на супіщаних, торф'янистих або піщаних - навесні, суглинних і глинистих ґрунтах - восени). А дія цього добрива триває протягом трьох років.
4
Можна використовувати золу як підгодівля. При висадці розсади додайте її в кожну лунку по дві столові ложки. Під кабачки, огірки і патисони слід вносити один стакан золи на квадратний метр під перекопування. Під перець, томати і баклажани вносять три склянки цього добрива на квадратний метр, при посадці розсади - жменьку золи в кожну лунку. Щоб позбутися від хрестоцвіті блішки, капустяної мухи і цибулевої мухи, змішайте в рівних пропорціях золу з тютюновим пилом, опудрить рослини з розрахунку один стакан на метр.