Як виготовляють автомобілі.

Виробництво автомобілів являє собою складний і багатоплановий процес. Спочатку автомобільний завод виробляє різні деталі і вузли, потім роботизовані системи здійснюють збірку автомобілів. Крім того, важливим етапом є виготовлення комплектуючих виробів. Тільки чітка і злагоджена робота дозволяє масово виробляти сучасні автомобілі.
Інструкція
1
Процес випуску автомобіля починається з виготовлення деталей кузова на автозаводі. Кожна з них збирається в декілька прийомів, після чого вони стають основою так званих підзборок (підстави кузова, боковин і т.д.) - чистий кузова. Всього до складу кузова входить близько 500 елементів. Вони з'єднуються між собою найчастіше точкової електрозварюванням. Виробляють її зварювальні лінії можуть мати протяжність до 200 м.
2
Збірку кузова і точкове зварювання здійснюють більше 100 роботів. Вони розбиті на певні групи: одні роботи займаються зборкою і зварюванням заднього статі кузова, інші збирають капот і т.д. Цього дозволяє домогтися введена в їх електронну пам'ять програма. Змінивши програму, можна призначити роботам ведення робіт по іншим деталям.
3
Зазвичай на автомобільних заводах мається комплекс механічної обробки, на якому виконуються одні з головних автоматизованих процесів виробництва: виготовлення шестірнею, валів, деталей рульового управління і т.д. Величезна площа складається з десятків автоматичних ліній, безліч деталей пересуваються від верстата до верстата. Тут також встановлені роботи, що знімають деталі з конвеєра, що встановлюють їх на верстат, в контрольний або мийний агрегат, а потім повертають на конвеєр.
4
Завдяки спеціальним робокари вироблені в різних цехах заводу і пройшли термообробку деталі завантажуються на єдиний конвеєр, де відбувається їх фінальна збірка. Установкою і налаштуванням складних електронних механізмів, а також стеженням за всіма виробничими процесами займаються вже численні робочі заводу. Зібрані автомобілі, перш ніж надійти на продаж, займають місця на спеціально відведеному майданчику або тестуються на спеціалізованому треку.