Як виростити виноград з чубука.

Незважаючи на гадану складність, розводити виноград в північних широтах цілком реально. Багато російські дачники домагаються у цій справі чималих успіхів. Виростити лозу найпростіше з чубука.
Вам знадобиться
  • - чубуки;
  • - пісок;
  • - вода;
  • - підгодівля;
  • - секатор.
Інструкція
1
Чубуком називають держак винограду, який отримують восени шляхом нарізки однорічної лози. Для подальшого вирощування винограду винятково важливо якість чубука. Зрізайте чубук з плодоносити здорової лози, на якій немає ніяких пошкоджень. Не варто брати жируючі пагони з нижньої частини рослини. В ідеалі довжина чубука повинна складати 60 см.
2
Забезпечте правильні умови для зберігання живця. В іншому випадку по весні він не приживеться або зовсім не зможе пережити зиму. Ідеальна температура повітря для цибухів - від 0 до 4оС.
3
Посипайте чубуки вологим піском - це необхідно для підтримки вологості. Зверніть увагу: він повинен бути саме вологим, але не мокрим, інакше ви створите комфортні умови для розвитку цвілі. Якщо цвіль все ж утворилася, не турбуйтеся і не поспішайте викидати живці. Промийте їх у холодній проточній воді і занурте в двохвідсотковий розчин залізного або мідного купоросу. Пісок, в якому вони зберігалися, замініть. Якщо ви все зробите правильно, до весни чубук збереже зелені зачатки листя і зелену деревину під корою.
4
Коли настане час висаджувати чубуки, промийте їх і обробіть розчином залізного купоросу. Потім поновіть нижні зрізи і замочіть на дві доби у воді кімнатної температури. Під водою повинно знаходитися мінімум дві третіх довжини держака. Непогано додати у воду спеціальну підгодівлю - Корневін або гетероауксин.
5
Після закінчення визначеного часу знову обполосніть чубуки водою і поставте в високі судини для пророщування. Помістіть ваші майбутні саджанці в саму теплу кімнату на підвіконня. Не можна щоб з вікон дуло, тому якщо у вас не склопакети, подбайте про утеплення.
6
Коли відросте три корінця по 1,5-2 см, пересадите чубуки в спеціальну ґрунтову суміш. На дні горщиків неодмінно повинні бути отвори, щоб вода не застоювалася. Коли остаточно потеплішає, можете висаджувати чубуки у відкритий грунт.