Як перемогти гайморит.

Гайморит і способи його лікування оповиті безліччю легенд. Хтось вважає, що необхідно операційне втручання, інші ж вважають, що це перший крок до хронічного перебігу хвороби. Щоб зрозуміти, як перемогти гайморит, необхідно розібратися, що є його причиною і як її можна усунути.

Що таке гайморит

Спочатку важливо зрозуміти, що таке гайморит. У людини є чотири види придаткових пазух носа, зокрема, дві гайморові, вони розташовані праворуч і ліворуч від органу нюху. Запалення цих пазух називається гайморитом, а основним симптомом є неможливість дихати носом і біль в області під очима.
Багато хто помилково називають гайморитом запалення інших пазух, наприклад, синусових, така хвороба насправді називається синуситом, але способи лікування багато в чому схожі.

Причини виникнення гаймориту

Гайморит рідко виникає сам по собі. Як правило, цьому запаленню передує гостра вірусна інфекція. Під час хвороби з носа рясно тече, а ця слиз, або простіше, соплі, заповнюють гайморові пазухи. Оскільки до всього іншого слизова носа набрякає, то природна вентиляція органів дихання не відбувається. Гайморові пазухи як би закупорюються, в них починають активно розмножуватися бактерії, і протягом буквально двох годин може початися гостре запалення.

Класичні підходи до лікування гаймориту

Діагностика гаймориту проводиться двома способами - за допомогою рентгенографії і пункції з наступним дослідженням взятого матеріалу. Жоден отоларинголог не підтвердить діагноз, лише подивившись на те, як ви дихаєте. Лікування ж складається з двох частин. По-перше, призначаються антибіотики, щоб зупинити запальний процес. По-друге, з гайморових пазух видаляється слиз і гній, якщо він встиг утворитися. Раніше це робилося шляхом проколу і відсмоктування, але сучасні клініки все частіше відмовляються від подібних операцій і пропонують клієнтам курс процедур, званих «кукушка» і представляють собою промивання порожнини носа і пазух спеціальними розчинами.
Діагностика гаймориту шляхом пункції використовується, коли робити рентгенівський знімок не можна, наприклад, під час вагітності.

Вилікувати гайморит самостійно можливо

Оскільки антибактеріальні засоби не можна використовувати в деяких випадках, наприклад, під час вагітності або при індивідуальній непереносимості, а прокол - процедура дуже болюча і неприємна, багато хто шукає способи вилікуватися самостійно. Варто відзначити, що це можливо, але спостереження отоларинголога необхідне, оскільки запущений гайморит веде до серйозних ускладнень. Отже, лікування гаймориту складається з цілого комплексу заходів. По-перше, необхідно стежити за власним станом. Гайморит починається не сам по собі, він є, як правило, наслідком, вірусної інфекції. Тому при появі перших симптомів важливо не дозволити хвороби развіться.Во-друге, слід не допустити згущення слизу. Рідкі соплі витечуть, а густі залишаться в пазухах і закупорять канали з неї. Згущення слизу може відбуватися з кількох причин: людина втрачає багато рідини або не п'є, в приміщенні спекотно і сухо. Контроль над цими факторами буде хорошою профілактикою не тільки гаймориту, але й запалення інших придаткових пазух. Тому важливо багато пити, зволожувати і провітрювати приміщення. Можна також вдатися до сучасних ліків, розріджують слізь.В-третє, необхідно вивести слиз і гній з гайморових пазух. Для цього підходить не тільки часте зрошення порожнини носа спеціальними розчинами, а й більш серйозне промивання, яке можна робити за допомогою спринцівки. Важливо, щоб напір рідини був не дуже сильним, інакше слиз може піти в євстахієвих труби, що загрожує отитом. Найкраще промивати ніс фізіологічним розчином, морською водою або стандартним сольовим розчином. Приготувати його нескладно - достатньо в літрі води розчинити по чайній ложці солі й соди і додати краплю йоду, якщо хворий не має алергії на нього. Промивання соляним розчином сприяє також зняттю набряку слизової, внаслідок чого канали пазух розширюються, і вони легше очищаються. Також хорошим засобом для промивання носа під час гаймориту є мірамістін.Еті прості заходи ефективні в якості профілактики та на початковій стадії хвороби. При всій простоті описаного способу варто пам'ятати про те, що необхідна консультація фахівця.