"Валокордин": інструкція із застосування.

"Валокордин" повинен знаходитися в кожній аптечці, особливо у людей з проблемами серця. Він в лічені хвилини допомагає зняти спазм, знизити артеріальний тиск. Також "Валокордин" є хорошим заспокійливим засобом.

Опис і фармакологічна дія

"Валокордин" (іноді можна зустріти написання "валокардина") відноситься до седативним засобам. Комбінований препарат, до складу якого входять етиловий спирт, фенобарбітал, м'ятна олія, масло шишок хмелю, етілбромізовалеріанат. Основною діючою речовиною є фенобарбітал, який у відповідних дозах виявляє седативну, заспокійливу дію. Він сприяє зниженню збудливості центральної нервової системи, полегшує засинання, знімає відчуття тривоги і роздратування. Аналогічними властивостями і у етілбромізовалеріаната. Вхідне до складу "Валокордину" масло м'яти перцевої має судинорозширювальну і смазмолітіческім ефектом.
"Валокордин" - прозора рідина без кольору, із специфічним запахом. Форма випуску - краплі для прийому всередину у флаконах-крапельницях з темного скла, ємністю по 20 або 50 мл.

Показання до застосування

"Валокордин" призначають при неврозах, вазомоторних розладах, дратівливості, ішемічної хвороби серця, на ранніх стадіях артеріальної гіпертнезіі, при безсонні, функціональних розладах серцево-судинної системи, неспокої, почутті страху.

Протипоказання

Не рекомендується застосування "Валокордину" при непереносимості одного або декількох компонентів, ниркової або печінкової недостатності, в період годування груддю, в дитячому віці. Бажано виключити прийом препарату при вагітності.

Спосіб застосування та дози

"Валокордин" беруть за 10-30 хвилин до їди, з невеликою кількістю рідини, всередину. Рекомендована доза для дорослих - 15-25 крапель 3 рази на день. Доза для кожної людини підбирається індивідуально з урахуванням стану здоров'я та тяжкості захворювань. При безсонні (важкому засипанні) можна збільшити дозування до 30 крапель. При необхідності дітям залежно від клініки хвороби призначають по 1 краплі на кожен рік життя - 1-3 рази на день. Тривалість лікування визначає лікар відповідно до інструкції.

Побічні ефекти

Як правило, "Валокордин" легко переноситься і при тривалому лікуванні. Але у деяких пацієнтів під час прийому препарату можлива поява сонливості і легкого запаморочення. При вживанні великих доз препарату протягом тривалого часу може розвиватися поступове отруєння організму бромом, яке проявляється депресивним станом, порушенням координації руху, апатією. При досить тривалому застосуванні можливий прояв лікарської завісімості.В рідкісних випадках спостерігаються кон'юнктивіт, риніт, геморагічний діатез, шкірні реакції. [Врізка # 2

Особливі вказівки

Прийом "Валокордину" потрібно припиняти поступово, інакше може з'явитися синдром «відміни». Не рекомендується вживання "Валокордину" годуючим жінкам, в період лікування їм слід припинити грудне вигодовування.

Передозування

При передозуванні спостерігаються такі симптоми: сонливість, запаморочення, зниження артеріального тиску, тахікардія, зниження периферичних рефлексів, порушення координації руху, порушення дихання, кома.