Як навчити дитину кольорам.

Діти ростуть і розвиваються. Молоді мами не встигають озирнутися, а малюк вже робить перші кроки, каже перші слова. Поряд з іншими питаннями з розвитку дитини, один з важливих - як навчити розуміти і розрізняти кольори.
Інструкція
1
Як би вам не хотілося, дитина не навчиться миттєво розрізняти кольори. Всі навички та вміння формуються поступово. Головне, щоб ваші заняття з дитиною були систематичними і регулярними.
2
Почніть вчити дитину визначати основні кольори, починаючи з двох, наприклад, з синього і червоного. Потім до цих квітів можна по одному додавати інші. Просте вправу - візьміть 2 кубика: синього і червоного кольорів. Повторіть дитині кілька разів назви кольорів кубиків. Потім попросіть дитину назвати їх самостійно. Потім нехай він покаже вам сам - де червоний, а де синій кубик. Додавши до наявних ще трохи червоних і трохи синіх кубиків, попросіть дитину розкласти їх окремо за кольорами. Наступне заняття проводите за таким же принципом, тільки з іншими квітами.
3
Коли дитина буде досить добре орієнтуватися в кольорах, ускладніть заняття. З кубиків трьох різних основних кольорів нехай спочатку він вибере, наприклад, сині, потім червоні, а потім зелені.
4
Щоб урізноманітнити заняття з вивчення та запам'ятовування кольорів, можна на деяких з них займатися малюванням. Дайте дитині три фломастера основних кольорів, нехай він що-небудь намалює, а потім покаже вам, де які кольори на його малюнку.
5
Учіть дитину бачити кольору, які він знає, в предметах інтер'єру, на книжкових ілюстраціях. Ще одне ускладнене вправа для засвоєння кольорів: розкладіть на столі різні предмети синього і червоного кольору (можна різні геометричні фігури). Попросіть дитину розділити ці предмети на дві групи за кольорами. Якщо малюкові ця задача здасться в перший раз важкою, обов'язково підказуйте і допомагайте йому. Надалі завдання буде ще складнішою, якщо ви додасте третій колір.
6
Вивчаючи основні кольори, не забувайте про білому кольорі. Його діти зазвичай погано знають і не розрізняють на картинках, оскільки майже завжди це колір фону картинок.
7
Повторювати кольору, які ви вивчили можна тоді, коли вам потрібно чимось зайняти дитину, наприклад, при тривалій поїздці в транспорті або в черзі в лікарні.