Як впливають запахи на людину.

Встановлено, що запахи тісно пов'язані з емоційною пам'яттю людини. Багато аромати здатні впливати на підсвідомому рівні, оскільки в людському мозку зони емоцій і запахів взаємопов'язані. Саме тому роль запахів у житті надзвичайно важлива.
Інструкція
1
Запахи завжди мають для людини певну емоційну забарвленість і можуть викликати у нього різні емоції і спонукати до якихось дій. Ці знання успішно застосовуються в рекламі для здійснення впливу на настрій людей, зміни їх ставлення до товару і підйому продажів. Продавцям відомо, що людина приймає рішення про покупку на емоційному рівні. Встановлено, що, приміром, ароматизация магазину лавандовим маслом збільшує продажі на 15-20%, піднімає настрій людей і спонукає їх довше перебувати в магазині з таким запахом. Той же запах лаванди може знижувати помилки програмістів приблизно на 20%.
2
Запахи впливають не тільки на емоції, а й на різні сфери життя. Наприклад, вважається, що запах груші підвищує концентрацію і зосередженість, а аромат вишні піднімає апетит і пробуджує статевої інстинкт. В якості надзвичайно ефективного антидепресанту можуть виступати аромати лаванди, ромашки, лимона і сандалового дерева. Добре бадьорять запахи м'яти, гвоздики, троянди і жасмину. З силою їх впливу не зрівняється навіть улюблений багатьма запах свіжозвареної кави.
3
Існує думка, що різні спецслужби володіють спеціальними знаннями про те, як маніпулювати поведінкою і свідомістю людей за допомогою запахів. Бізнесменам і політикам відомо, що запах троянди допомагає схиляти партнерів до поступливості та піддатливості, аромат лимона викликає агресивність, а запах інших цитрусових здатний розсіювати увагу.
4
Фахівці, які вивчають різні види впливів на людину, стверджують, що запахи мають більші можливості для маніпуляцій людьми, оскільки нюховий аналізатор ще не настільки завантажений всілякої інформацією, як, приміром, слуховий і візуальний. Вважається, що люди можуть навіть відчувати одне до одного сексуальний потяг під впливом своїх природних ароматів.