Як прискорити обмін речовин в організмі.

Зниження метаболізму призводить до занепаду сил, апатії, погіршення імунітету, ожиріння та інших захворювань. На швидкість обміну речовин впливають такі чинники, як спосіб життя, вік, стать, харчування, генетична схильність, гормональний баланс і емоційний фон. Щоб прискорити обмін речовин в організмі, необхідно змінити ті параметри, які піддаються коригуванню.

Образ життя

Для прискорення обміну речовин необхідно більше фізичної активності. Якщо немає можливості регулярно займатися спортом - ходіть пішки, піднімайтеся додому по сходах, а не на ліфті, катайтеся на велосипеді, лижах, ковзанах і т.д. Намагайтеся частіше здійснювати прогулянки лісом - свіже повітря, просякнуте фітонцидами рослин, чудово прискорює метаболізм і дарує позитивні емоції. Сонячні промені також прискорюють обмін речовин і стимулюють вироблення вітаміну D.
Завдяки фізичної активності збільшується м'язова маса тіла. А м'язи спалюють набагато більше калорій, ніж жирова тканина, отже - ви стаєте стрункішими і бадьоріше.
Прискоренню процесів метаболізму сприяє і повноцінний сон. Коли ви відпочиваєте, ваш організм виробляє гормони росту, які прискорюють обмін речовин. Крім цього, хороший сон допомагає впоратися зі стресами і неврозами.
Перевтома і стрес негативно впливають на метаболізм. Якщо ви часто працюєте без вихідних і відпустки, у вас посилено виробляється гормон кортизол, який викликає переїдання і уповільнення обміну речовин.

Харчування

Для прискорення обміну речовин необхідно дробове харчування. Перерва між прийомами їжі має бути не більше 4 годин. Їжте маленькими порціями, перевагу віддавайте свіжим овочам і фруктам, м'ясу, кисломолочним продуктам і злакам. Вечеря повинна відбутися за 2-3 години до сну. Для нього найкраще підійдуть кефір або сир.
Постарайтеся не вживати цукор - він знижує метаболізм і сприяє відкладенню жирів.
Вживайте багаті клітковиною вуглеводи - цільнозерновий хліб, висівки, яблука. Для їх засвоєння організм підтримує оптимальний рівень інсуліну в крові. Коли рівень інсуліну постійно змінюється, організм починає відкладати запаси жиру. А якщо зміст інсуліну стабільно, швидкість метаболізму зростає.
Пийте більше води. Вона втягує жири в процес обміну речовин і сприяє їх розщепленню. Особливо корисна вода з лимонним соком.

Вітаміни та мікроелементи

На процеси метаболізму впливають вітаміни, кальцій, хром, йод. Нестача хрому може привести до переїдання, а нестача йоду негативно позначається на здоров'ї щитовидної залози, що впливає на швидкість обміну речовин. Дефіцит кальцію викликає уповільнення переробки та виведення жирів. Роль вітамінів в організмі полягає в тому, що вони, з'єднуючись з певними білками, утворюють ферменти, що прискорюють різні біохімічні реакції обміну речовин.