Як в Excel порахувати суму.

У додатку Microsoft Excel дуже зручно працювати з графіками, таблицями, базами даних. Відмітна особливість цього додатка пакета Office полягає в тому, що в ньому доступні обчислення, які користувач може самостійно задати формулами. Однією з найпростіших і часто використовуваних формул є підсумовування значень.
Інструкція
1
Обчислення значень в Excel можна зробити декількома способами. Введіть дані, які ви хочете підсумувати. Встановіть курсор в новій осередку, призначеної для результату, і клацніть по кнопці «Вставити формулу» у рядку формул.
2
Відкриється нове діалогове вікно. В полі «Виберіть функцію» виділіть рядок зі значенням «СУМ». Натисніть кнопку ОК. У вікні «Аргументи функції» введіть дані осередків, числа в яких необхідно скласти, або ж просто виділіть діапазон комірок на робочому листі за допомогою лівої кнопки миші. Натисніть кнопку ОК. Діалогове вікно автоматично закриється, у відповідній комірці з'явиться результат складання.
3
Також ви можете самостійно ввести формулу. Для цього встановіть курсор в рядку формул і поставте знак «=». Введіть формулу за принципом [дані першого осередку] + [дані другого осередку] ... і натисніть клавішу [Enter]. Запис може виглядати наступним чином: fx = R [-5] C [-1] + R [-4] C [-1] + R [-3] C [-1] + R [-2] C [-1 ] + R [-1] C [-1]. При цьому не обов'язково вводити всі значення на клавіатурі, можна виділяти потрібні комірки за допомогою лівої кнопки миші.
4
Якщо вам часто доводиться складати числа, налаштуйте відображення кнопки «Автосумма» - [?]. Для цього клацніть правою кнопкою миші по рядку меню. У випадаючому вікні виберіть пункт "Налаштування панелі швидкого доступу». Відкриється нове діалогове вікно «Параметри Excel».
5
Оберіть розділ «Налаштування». В полі «Вибрати команди з» за допомогою списку встановіть значення «Часто використовувані команди», - з'явиться список всіх доступних команд. Встановіть курсор на рядку «? Автосумма »та натисніть кнопку« Додати ». У рядку меню з'явиться нова кнопка.
6
Щоб за допомогою кнопки [?] Вирахувати суму значень в декількох осередках, клацніть по ній, встановивши курсор у вільній комірці. За допомогою лівої кнопки миші виділіть діапазон комірок, суму значень яких хочете отримати, і натисніть на клавішу Enter.
Зверніть увагу
Існують і більш складні способи підсумовування даних, наприклад за допомогою відомості або групування, використання функції з урахуванням проміжних значень і так далі.
Корисна порада
Якщо ви складаєте суму значень в суміжних комірках, формула може мати наступний вигляд: fx = СУММ (R [-5] C [-2]: R [-1] C [-2]), де двокрапка позначає , що для обчислення використовуються значення комірок в певному діапазоні.
У додатку Microsoft Office Excel можна робити обчислення з даними у форматі годин, хвилин і секунд. Якщо вам необхідно порахувати час , використовуйте відповідні для цього формули.
Інструкція
1
Якщо ви вперше зіткнулися із завданням за розрахунком часу, намагайтеся не вдаватися відразу до складних функцій. Більшість обчислень можна оформити простими математичними формулами: складанням і відніманням. І обов'язково задайте осередкам правильний формат.
2
Для цього виділіть діапазон комірок, в які будуть вводитися дані, і клацніть по виділенню правою кнопкою миші або ж відкрийте вкладку «Головна» і натисніть в блоці інструментів «Осередки» кнопку «Формат». І в першому, і в другому випадку виберіть у контекстному меню пункт «Формат ячеек».
3
Відкриється нове діалогове вікно, переконайтеся, що ви перебуваєте на вкладці «Число». У списку, розташованому в лівій частині вікна, виділіть лівою кнопкою миші пункт «Час». У правій частині вікна вкажіть, в якому вигляді має бути представлено час . Натисніть на кнопку ОК, щоб підтвердити свій вибір.
4
Введіть дані в комірки в форматі ХХ: ХХ (або ХХ: ХХ: ХХ). Щоб вирахувати проміжок часу між першим і другим значенням, встановіть курсор в осередок, де з'явиться підсумкове значення. У рядку формул поставте знак рівності, клікніть на комірці з останнім значенням лівою кнопкою миші, введіть знак «мінус», потім клацніть на комірці з першим значенням. Натисніть клавішу Enter.
5
Наприклад: проміжок часу, що пройшов з 11:10:15 до 12:30:00 становить 1 годину, 19 хвилин і 45 секунд. Підсумкове значення в комірці С2 обчислюється за формулою: = B2-A2. Якщо вам необхідно порахувати проміжок часу в кількох рядках (А3 і В3, А4 і В4 і так далі), просто перетягніть маркер автозаповнення від осередку С2 до кінця стовпчика вашої таблиці (С3, С4).
6
Якщо вам необхідно порахувати, скільки в загальній складності годин, хвилин і секунд знадобилося на що-небудь, просто складіть дані, отримані описаним вище шляхом, використовуючи функцію СУММ. Поставте курсор в клітинку з підсумковим значенням, натисніть на кнопку fx, у вікні виділіть лівою кнопкою миші функцію СУММ і відзначте діапазон комірок, які братимуть участь в обчисленні. Натисніть клавішу Enter. Формула для підрахунку буде виглядати наступним чином: = СУММ (C2: C4).