Дизайн-проект однокімнатної квартири.

Однокімнатна квартира - один з найпопулярніших і ходових видів житла. Пов'язано це з тим, що вона компактна і при цьому стоїть на порядок дешевше, ніж двокімнатна. Однак найчастіше однушки виявляються надто маленькими. Крім того, багатьом власникам таких житлоплощ здається, що тут занадто мало простору для створення цікавого ремонту. Дизайнери ж запевняють, що це не так. І пропонують різні варіанти проектів, за допомогою яких можна легко перетворити малогабаритне житло.
З дизайном і ремонтом однокімнатних квартир може виникати чимало проблем. Адже найчастіше такі квартири мають крихітні кухні і невеликі санвузли. При цьому на невеликих габаритах необхідно розмістити величезну кількість сучасної техніки і меблів. Сучасні дизайнери ж запевняють, що скласти такий проект не так і складно. Головне врахувати і продумати всі нюанси.

Що слід врахувати при складанні дизайн-проекту

У першу чергу необхідно пам'ятати, що в маленькому приміщенні обов'язково всі площі, куточки і виступи обов'язково повинні работать.Стандартная однокімнатна квартира має невеликий передпокій, рівну 3-4 кв.м., маленького розміру кухню - від 6 до 10 кв.м. і житлову кімнату від 13 до 22 квадратів. І на цих квадратних метрах необхідно зробити і вітальню, і їдальню, і спальню. Особливу складність представляє розробка дизайну однокімнатної квартири для сім'ї з дитиною. Іноді без перепланування просто не обійтися.
Єдине, потрібно пам'ятати, що під переплануванням маються на увазі роботи, які проводяться з ненесучими конструкціями. В іншому випадку ви ризикуєте зробити житло аварійним і небезпечним для проживання.
Один з оптимальних варіантів ремонту однокімнатної квартири, який підходить для сім'ї з двох чоловік, - це створити студію. Для цих цілей зносять перегородку між кухні і кімнатою. Такий захід сприяє збільшенню квадратури квартири і дає можливість більш логічно і правильно розмістити меблі, підлогове освітлення і т.д.Также можна відмежувати спальне місце. Можна поставити ширму і заховати за неї ліжко з тумбочками або спальний диван. А на решті частини кімнати оформити вітальню. Єдиний мінус такого планування в тому, що немає ніякої шумоізоляції. У випадку, якщо в квартирі проживає сім'я з дитиною, можна перенести кухню в коридор, а на її місці зробити маленьку спальню. Правда, можливий такий варіант тільки в тому випадку, якщо в квартирі електрична пліта.Пространство в квартирі необхідно правильно розділяти. в цьому допоможуть різні фіранки, щільні шторки, розсувні перегородки. Хорошим прикладом зонування простору в малогабаритній квартирі може бути обробка, тобто в кожній функціональній зоні повинен бути свій підлогу і стелю. Для відмежування дитячої зони можна використовувати стелажі, які заповняться книгами, журналами та т.д.Как варіант, збільшити площу квартири можна за рахунок лоджії або балкона. Досить знести стіну або перетворити її на невелику стінку. Проводиться тепле утеплення, і балкон перетворюється в окрему кімнату (наприклад, спальню).
Будьте готові до того, що доведеться проходити через консультації з фахівцями і тривалі узгодження, щоб оформити такий ремонт і перепланування.
При складанні дизайн-проекту однокімнатної квартири коштує гарненько обдумати і питання освітлення. Краще всього зробити в кімнаті кілька точок, де будуть розташовуватися лампи. Обов'язково потрібно прорахувати розташування всіх лампочок так, щоб над кожною функціональною зоною було своє висвітлення. Будьте уважні, щоб не залишалося ніяких мертвих темних зон в квартирі. Ну і, звичайно ж, у зв'язці зі світлом обов'язково потрібно продумати і розташування розеток у квартирі. Якщо їх не вистачає, коштувати найняти фахівців, які проведуть вам додаткову проводку і встановлять нові розетки в потрібних для вас местах.Конечно ж, необхідно продумати і ремонт санвузла. Все, що є тут - сантехніка, шафки. пральна машинка і т.д. повинно максимально гармонійно вписатися в загальний дизайн ванної кімнати і туалету. Іноді ванну намагаються збільшити за рахунок перенесення стінки в сторону кухні. Однак така ремонтна операція вимагає дозволу спеціальних органів і безлічі погоджень.

Меблі і техніка

У дизайн-проект однокімнатної квартири необхідно враховувати ще і розстановку меблів. Оптимальним рішенням для маленької однушки стануть різні шафи-купе, багатофункціональні стелажі і полиці. Також сьогодні існують ліжка, які являють собою не тільки місце для відпочинку, але і сховище для різних дрібних предметів, типу книг, вазочок, сухих композицій і т.д.Что стосується шпалер, краще всього вибирати ті, що світлого кольору. Вони візуально збільшують простір. Крім того, постарайтеся позбутися зайвих речей. Вони стають справжнім мотлохом і помітно захаращують квартіру.Для кухні краще вибирати меблі глянсову. Вона за рахунок своїх блікуючих поверхонь також помітно збільшує простір. Також слід пам'ятати, що меблі також повинні бути світлою. Оптимальним варіантом стане кухня, зроблена на замовлення - вона ідеально підійде за параметрами і не буде займати занадто багато місця. Ще одне питання, яке стосується облаштування кухні, зачіпає питання розстановки техніки. Фахівці стверджують, що техніка в однокімнатній квартирі з маленькою кухнею повинна бути вбудованою.