"Зодак": інструкція із застосування.

Алергічні захворювання в останні десятиліття стали зустрічатися частіше. Майже в кожній хаті є алергік. І прогноз на майбутнє не втішний. Видів алергії існує багато: на пилок, на холод, на сонце, на ліки і т.д. Але наука не стоїть на місці. Кращі уми світу створюють нові лікарські препарати. Одним з таких є "Зодак".
"Зодак" - високоефективний засіб проти різних видів алергії. Він пригнічує Н1-гістоміновие рецептори, обмежує вивільнення медіаторів запалення на клітинної стадії. Активною речовиною в даному лікарському препараті є цітерізін. "Зодак" полегшує перебіг алергічних реакцій і попереджає їх розвиток. Має протиалергічну, протисвербіжну дію не надаючи при цьому заспокійливої дії, якщо застосовувати в терапевтичних дозах.

Форми випуску

Перш ніж приймати лікарський препарат, необхідно проконсультуватися з лікарем. Уважно ознайомитися з анотацією.
У цього препарату існує декілька форм випуску: - таблетки: по 10 мг, в упаковках по 10 або 30 штук; - сироп для прийому всередину; - краплі для прийому внутрь.Благодаря різноманітності лікарських форм препарат може використовуватися у дорослих і у дітей. Анотація до інструкції по застосуванню і іншою необхідною інформацією по препарату знаходиться в коробочці, в яку упаковано лікарський засіб.

Показання

Основними показаннями, при яких лікар призначає "Зодак", є: - сезонний і цілорічний алергійний риніт; - алергічний кон'юнктивіт; - набряк Квінке.- сверблячі алергічні дерматози; - сінна лихоманка; - кропив'янка.

Спосіб застосування та дози

"Зодак" призначають всередину, незалежно від прийому їжі.
Таблетки потрібно приймати не подрібнюючи, в цілому вигляді, запиваючи великою кількістю води.
Дорослим і дітям старше 12 років потрібно приймати по одній таблетці або 2 мірні ложки сиропу, або 20 крапель розчину, один раз в суткі.Детям від 6 до 12 років призначають: - один раз на добу -1 таблетка/2 мірні ложечки сиропу/20 крапель раствора.- два рази на добу -? таблетки/2 мірні ложечки сиропу/20 крапель розчину.
Однак, лікарі не рекомендують приймати" Зодак "в таблетках для дітей молодше 6 років. Для маленьких дітей краще підходять сироп і краплі. Краплі "Зодак" перед прийомом слід розвести у воді. Кількість води береться "за смаком".
Дітям від 2 до 6 років прописують або один раз на добу (1/2 таблетки, 1 мірна ложка сиропу або 10 крапель), або два рази на добу, вранці і ввечері (1/4 таблетки, 5 крапель або 1/2 мірної ложки сиропу) .Прінімать препарат можна з 12 місяців, але іноді лікарі можуть призначить "Зодак" дітям молодшого віку, значно знизивши терапевтичну дозу.

Протипоказання

При всіх позитивних моментах прийому препарату існують ще й протипоказання, при яких не слід застосовувати дані ліки: - якщо ви вагітні або годуєте дитину грудьми; - якщо у вас підвищена чутливість до компонентів, які перебувають у складі зодак; - важке захворювання нирок; - дитячий вік до року, для всіх форм препарату; - дитячий вік до 2 років, для сиропу і таблеток.Прі передозуванні спостерігається сонливість, загальмованість, сухість у роті, запор. В цьому випадку необхідно промити шлунок, випити активованого вугілля, звернутися до лікаря.

Додаткова інформація

Препарат повинен зберігається в теплому і сухому місці. Температура повітря не вище 20оС.Средняя ціна на препарат в аптеках складає: Таблетки 10 шт - 113,5 руб.Таблеткі 30 шт. - 214 руб.Сіроп для вживання всередину - від 171 руб.Каплі для прийому всередину - від 188 руб.