Як відмовити в прийомі на роботу. ввічливу відмову в прийомі на роботу зразок.

Відмова в роботі - неприємна, але неминуча процедура: з безлічі претендентів, які відгукнулися на вакансію, завжди доводиться вибирати лише одного або максимум декількох.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - доступ в інтернет;
  • - електронна пошта.
Інструкція
1
Найбільш часта форма відмови - мовчазна. У міру того, як стає ясно, що саме цей кандидат відсівається, з ним просто перестають виходити на зв'язок. Якщо ж той ініціює контакт сам, чемно пояснюють, що, на жаль для нього, більш підходящим виявився інший претендент.Как відмова може часто трактуватися і фраза «ми вам зателефонуємо» замість переходу до процедури оформлення стосунків після фінальної стадії відбору.
2
Рідше поширений варіант відмови, коли всім претендентам, які не пройшли відбір, або тим, хто відсіявся на фінальних стадіях (це зустрічається частіше, тому що занадто велика загальна кількість всіх, хто відгукується на вакансію) розсилається (але не в порядку спаму: кожному персонально) повідомлення про те, що перевагу віддано другому.Обично це стандартна форма: кандидата дякують за увагу до компанії, з жалем інформують про те, що зроблено вибір не на його користь, і бажають успіхів.
3
У цьому «відмовній листі» може бути використана фраза про те, що кандидатура адресата може бути розглянута компанією в майбутньому. Всі розуміють, що вона ні до чого не зобов'язує і в основному нічого не означає, не це більш ніж данина вежлівості.Однако може бути й інакше. Навіть коли вибір зроблено, немає повної впевненості в тому, що обраний претендент приживеться в компанії. На цей випадок кожен, хто професійно займається підбором персоналу, тримає під рукою резерв з інших претендентів. І фраза це може означати, що відсіялися кандидат туди включен.Но навіть це нічого не гарантірует.Так що питання, використовувати цей спосіб підсолодити пілюлю чи ні, залишається на розсуд кожного.
Зверніть увагу
Акуратно формулюйте причини відмови. Навіть якщо рішення продиктовано тим, що кандидат не підійшов, наприклад, за віком або статтю, необов'язково говорити про це вголос, а тим більше - повідомляти письмово. Трудовий кодекс РФ допускає тільки одну підставу відмови: невідповідність вимогам по ділових якостях. В іншому випадку ви даєте іншій стороні всі підстави подати на вас до суду і шанс виграти процес.