Як робити сніжинки з серветок.

Вирізані з серветок сніжинки є чудовою прикрасою інтер'єру в новорічні і різдвяні свята. Процес створення цих ажурних красунь захоплюючий, адже вчитися цьому мистецтву можна разом з дітьми.
Вам знадобиться
  • - білі серветки;
  • - ножиці;
  • - олівець або ручка;
  • - картон або щільний папір для трафарету.
Інструкція
1
Оберіть серветки, з яких будете вирізати сніжинки. Структура папери не повинна бути занадто пухкою, інакше прорізи будуть мати рвані краї. Якщо серветка двошаровий, варто переконатися, що пласти не надто легко відокремлюються один від одного, в іншому випадку частини готової сніжинки можуть розтріпати. Крім того, варто віддати перевагу однотонним папері.
2
Підготуйте паперовий матеріал. Складену в квадрат серветку помістіть перед собою так, щоб кут, утворений згином, був направлений до вас. Складіть її по діагоналі в трикутник з кутом 45 градусів, для цього стежте за тим, щоб дві сусідні сторони квадрата повністю збігалися. Після необхідно знову скласти серветку уздовж. В результаті у вас повинен вийти витягнутий трикутник з кутом 22,5 градуси. Зверніть увагу, що одна зі сторін, що утворюють гострий кут довше іншої, з цього згину можна розташувати довгі промені сніжинок.
3
Знайдіть в інтернеті схеми для вирізання сніжинок з паперу. В даний час склалося цілий напрям у мистецтві паперової пластики зі створення ажурних кристалів, тому будь-який пошуковик видасть велику кількість посилань з малюнками. Вони являють собою трикутники з нанесеними контурними лініями, за якими необхідно зробити надрізи. Обведіть на щільному папері вашу заготовку, Перемалюйте на неї лінії різу зі схеми. Картинки можна роздрукувати, головне, дотримати масштаб. Зробіть прорізи по лініях на трафареті.
4
Помістіть трафарет на заготовку із серветки так, щоб всі сторони і кути збіглися. Обведіть отримані вигини, виріжте. Розправте сніжинку. Деякі деталі можуть вийти неоднаковими, оскільки серветка була складена кілька разів, тому можна довести прикраса до досконалості, акуратно збільшивши недостатньо великі прорізи. Щоб сніжинка отримала закінчений вигляд, помістіть її під прес або пропрасуйте теплою праскою, це дозволить розправити згини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dGfiIiparDg
Корисна порада
Спробуйте вирізати сніжинку без трафарету. Пам'ятайте, що найбільш красиво виглядають не круглі або овальні отвори, а тонкі схожі на гілки або завитки прорізи.