Як виростити індичат.

Небагато фермери готові розводити індичат, пояснюючи це тим, що птах погано виживає, дуже слабка. З усіх видів домашньої птиці индюшата вважаються найбільш вимогливими до свого вирощуванню, оскільки вимагають більшої уваги і правильного догляду.
Інструкція
1
Найкраще молодняк вирощувати під квочкою. Індички - дуже турботливі мами, вони на відміну від качок і курей не кидають своїх дітей. Вибирайте в ролі квочки птицю велику, вона зможе обігріти велику кількість яєць. Гніздо має перебувати в затишному містечку (в затіненому і теплому місці), щоб інші індики не турбували квочку. Якщо індичка не встає, піднімайте її кожні два дні, дайте їй час походити, поїсти і спорожнити кишечник. Оглядайте гніздо, якщо підстилка мокра, замініть сухою соломою.
2
Індичата вилуплюються на 28 день, квочка відчуває це і перестає вставати з гнізда. Пташенята добре захищені пір'ям індички від зовнішнього середовища, отримують необхідне тепло. Через пару днів индюшата виходять з-під квочки. Перевірте всі яйця під нею, погані приберіть, решта залиште, щоб вилупилися залишилися пташенята. Перші п'ять днів температура для вирощування індичат повинна становити 33-35 градусів, наступні п'ять днів - 30-32 градуси, третю п'ятиденку - 28-29 градусів, потім 26-27 градусів і 24-25. Надалі підтримуйте температуру 18-20 градусів. Як можна частіше міняйте підстилку.
3
Перші дні пташенята насилу знаходять воду і корм, тому розміщуйте годівниці і поїлки в добре освітлених місцях. Якщо виводок знаходиться в пташнику, то перші дні освітлення має бути цілодобово. У подальшому тривалість світлового дня знижується до сімнадцятої години. Для профілактики захворювань додавайте у воду слабкий розчин перманганату калію.
4
індичат потрібно більше вітамінної і білкової їжі. Тому додавайте у вологі мішанки сир, м'ясні відходи, горох, обрат, моркву і зелень. Давайте пташенятам відвареної і товчений картопля. Перші два тижні годуєте індичат 10-12 разів на добу, потім скоротіть до 6 разів. В якості першого корму використовуйте свіжу кисле молоко, сир, яйця. Додавайте кукурудзяну або ячмінну муку. Якщо пташенята ухиляються від прийому їжі, годуєте примусово. Кожен новий вид їжі рекомендується вводити поступово, так як индюшата болісно сприймають зміну кормів.
Все більшої популярності набуває розведення індичат. Але деякі фермери не готові купувати і вирощувати цю птицю, посилаючись на те, що вона слабка, погано виживає. Насправді индюшата вимагають до себе належного догляду і великої уваги, ніж інші види птахів.
Вам знадобиться
  • - лампа;
  • - годівниці;
  • - поїлки;
  • - картон або щільний папір;
  • - підстилка;
  • - корм;
  • - вода.
Інструкція
1
Якщо ви всерйоз вирішили зайнятися вирощуванням індичат, то необхідно почати за ними доглядати з перших днів життя. Вибирають для вирощування рухливих пташенят, які добре тримаються на ногах, мають втягнутий жовток, зарубцованную пуповину. Пух і анальний отвір повинні бути чистими, без будь-яких виділень. У маленьких індичат терморегуляція розвинена погано, тому садять пташенят в заздалегідь обігріте приміщення. Температура повітря повинна становити 25-27 градусів, поступово її знижують.
2
Перші два тижні життя вологість повітря повинна залишатися на рівні 72-75%, потім 60-70%. Пташенята дуже чутливі до високого вмісту отруйних газів в повітрі. Кількість аміаку не повинно перевищувати 5 мг/м3, сірководню - 15 мг/м3, а вуглекислоти - 0,25%. Запилений повітря негативно впливає на фізіологічні функції дихання індичат.
3
Обов'язково умова для утримання молодняку - це регульований світловий режим. Від його тривалості та інтенсивності залежить продуктивність і фізіологічний стан птиці. Найбільш ефективний переривчастий світловий режим. З шостого тижня вирощування підтримується восьмигодинний світловий день. Вмикають світло двічі на добу: о 7 годині і 14 годин (по чотири години). У перші дні життя потрібно цілодобове освітлення, щоб пташенята знаходили воду і світло.
4
Брудери огороджують на відстані 50 сантиметрів для збереження тепла, висота огорожі повинна становити 40-50 сантиметрів. Покрийте в даній зоні підстилку картоном або щільним папером. Мокру підстилку прибирайте (як підстилки використовують деревну стружку хвойних порід, свіжу солому, подрібнені стрижні кукурудзи). Поїлки та годівниці розмістіть за брудером, щоб вони не заважали вільному пересуванню пташенят. Після двотижневого утримання огорожу прибирають.
5
Пол в пташниках повинен мати тверде покриття. Дві третини підлоги повинно бути покрито планками, решта - глибокою підстилкою. При вмісті пташенят на сітчастих або планчатих підлогах молодняк росте добре, але це може призвести до Наміним ніг і грудей.
6
Індичата досить вимогливі до якості кормів. Перший раз годують пташенят не пізніше, ніж через 16 годин після вилуплення. Запізнення може призвести до того, що индюшата починають скльовувати підстилку. Перші 10 днів годуєте їх 8 разів на добу (через кожні 2 години), потім скоротіть до 7 разів. З 20 по 40 день досить годувати 6 разів на добу.
7
Перші дні давайте пташенятам яйця, пшоно, кормосмесь, сухе молоко, пшеничні висівки, сир. З двотижневого віку включите в їх раціон комбікорм, зелень, трав'яне борошно, черепашник, пекарські дріжджі, обрат, кісткове борошно. Рекомендується додавати в корм молоду зелень (кропиву, конюшина, кормову капусту, люцерну, еспарцет). З великою охотою поїдають индюшата зелений лук. Регулярно міняйте воду в поїлки. Забруднені, кислим і запліснявілі корми є основною причиною смертності пташенят.