Особливості проведення колоноскопії кишечника.

Колоноскопія - метод обстеження товстого кишечника, прямої і клубової кишки за допомогою спеціального приладу з камерою в наконечнику (ендоскопа). При обстеженні оцінюється загальний стан слизових оболонок, наявність новоутворень, патології будови названих відділів кишечника.

Підготовка до колоноскопії

За кілька днів до проведення процедури рекомендується припинити вживання в їжу продуктів, що містять велику кількість клітковини (овочі, фрукти, висівки). Їжа повинна бути легкою і легкозасвоюваній (каша, молочний суп, риба, сир). Напередодні процедури можна буде вживати тільки бульйон і прозорі рідини. Для того щоб кишечник легше спорожнявся, призначається проносне у вигляді розчину, об'ємом 4 літри. Якщо обстеження призначено на першу половину дня, проносне приймають напередодні, починаючи з 15 години, розділивши на декілька частин. У разі якщо процедура проводиться в другій половині дня, розчин ділять на дві половини. Першу випивають дрібно протягом вечора, другу частину приймають вранці призначеного дня.
Перед початком процедури слід попередити лікаря про наявність алергії на препарати. Також потрібно повідомити, якщо останнім часом приймалися якісь ліки.

Проведення процедури

Перед колоноскопією медсестра зробить пацієнту клізму. Вона необхідна для очищення кишечника від залишилися калових мас і слизу. За 10-15 хвилин до процедури вводяться седативні і знеболюючі препарати.Обследуемого просять роздягнутися нижче пояса і лягти на лівий бік. Область ануса змащують спеціальним кремом. В просвіт прямої кишки вводять гнучкий, м'який ендоскоп. Обертаючи апарат за годинниковою стрілкою, лікар обережно просуває його по кишечнику. Під час руху ендоскопа, через нього в кишечник буде подаватися повітря. Це необхідно для повного розправлення обстежуваного відділу. Під час проведення процедури, лікар може попросити пацієнта повернутися на інший бік або на спину. Після огляду певної частини кишечника, повітря буде обережно видалено через спеціальний отвір в ендоскопі.
Препарати, що застосовуються перед колоноскопією, можуть впливати на гостроту зору і увагу. Бажано щоб після проведення процедури пацієнта зустрів хтось із близьких.

Після обстеження

Після проведення колоноскопії лікар дасть оцінку стану кишечника. Якщо пацієнту потрібна консультація іншого фахівця, процедуру запишуть на диск або флеш-карту. Після обстеження пацієнта просять спорожнити кишечник від залишився повітря, інакше він викликатиме здуття, бурчання і дискомфорт по дорозі з лікарні. Після проведення колоноскопії дотримання дієт або особливих правил не потрібно. Може боліти анальний отвір і відчуватися невелике здуття живота. Ці неприємні відчуття пройдуть через декілька днів.