Корковий підлогу: оцінюємо переваги і недоліки.

Коркові дерева мають дивовижну особливістю - кожні 9 років з них можна повністю знімати кору без всякого для них шкоди, за наступні роки кора відростає знову, і її збір повторюють. Зібрану кору подрібнюють, обробляють різними речовинами для поліпшення властивостей, і пресують. У результаті виходить особливої матеріал - суберин, що представляє собою спінену пресовану пробку.
При виготовленні коркового статі спочатку створюють перший шар суберіна, він є основним і забезпечує тепло- та звукоізоляцію, цей шар покривають спеціальними смолами і укладають поверх ще один шар суберіна, а потім шар лицьового покриття, який може бути виготовлений з різних матеріалів - тієї ж пробки, вінілу, шпону. В першу чергу пробкові підлоги відрізняють саме за типом лицьового матеріала.Укладку коркового статі можна проводити двома способами - приклеюючи його панелі на підлогу або збираючи з листів коркового статі щось на зразок пазла, в цьому випадку окремі плитки скріплюються спеціальним замковим способом.

Переваги коркового статі

Пробкова підлога - це якісне підлогове покриття, за своїми характеристиками значно перевершує лінолеум і ламінат, при цьому його ціна не така висока, як у натуральних дощок, тому цей підлога - ідеальний вибір для тих, хто не хоче економити на якості, а й переплачувати за розкіш теж не стремітся.Пробковие підлоги мають термін служби не менше 10 років, що можна віднести до плюсів, адже термін служби ламінату зазвичай не перевищує 6 лет.Пробковий підлога дуже приємний у використанні, його часто кладуть у дитячих кімнатах, так як діти люблять ходити по такому м'якому теплому підлозі. Якщо корковий підлогу викладено замковим способом, а не наклеєний, він немов плаває при ходьбі, за цей ефект можна пробачити такій підлозі все недостаткі.Пробковий підлогу варто вибирати тим, хто любить тепло, адже навіть взимку ви зможете ходити по такій підлозі босоніж, чи не відчуваючи ніякого дискомфорту. Якщо ви займаєтеся будинку спортом або танцями, корковий підлогу буде незамінний, оскільки він володіє відмінними звукоізоляційними властивостями, ви не будете лякати сусідів своїми стрибками або гучною музикою. Іноді, щоб звукоизолировать приміщення, коркове покриття розміщують не тільки на підлозі, але і на стінах.
Раз на рік корковий підлогу необхідно покривати лаком або натирати мастикою.
Пробкова підлога легкий у догляді, його спокійно можна мити водою, до того ж він зовсім не притягає пил.

Недоліки коркового статі

Пробкова підлога псувався б занадто швидко, якби його не покривали різними хімічними речовинами. Вони, звичайно, продовжують термін служби, але роблять підлогу зовсім не таким екологічним, як хотілося би.Пробковий підлогу можна легко пошкодити гострими предметами, наприклад, каблуками-шпильками, легко можуть зіпсувати таку підлогу діти і домашні тварини.
Важка меблі можуть залишити сліди на пробковій підлозі, тому її ніжки необхідно забезпечити спеціальними наклейками, розподіляють вагу.
Пробкова підлога, покладений за допомогою замкової системи, може зіпсується, якщо на нього пролити воду. Але цього можна уникнути, якщо покрити його захисним лаком.Под пробкові підлоги не можна провести обігрів, так як вони не пропустять тепло з-під себе.