Особливості проведення ремонту кухні в хрущовці.

Панельні будинки, масово побудовані в 50-х - 60-х роках за типовими проектами, називаються «хрущовками» в честь Н.С Хрущова, який керував СРСР в той час. Метою цього будівництва було надання радянським людям, недавно пережили війну, хоч якогось стерпного благоустроєного житла, тому особливим комфортом квартири в таких будинках не відрізнялися, для них характерні суміжні кімнати і дуже маленькі кухні - близько 5 квадратних метрів.

Що потрібно знати, перед тим, як почати ремонт кухні в хрущовці

Крім маленької площі, кухні в хрущовках мали низькі стелі та системи комунікацій, прокладені поверх стін. Зовнішні і внутрішні стіни в них - бетонні панелі. Товщина внутрішніх невелика, тому, якщо ви вирішите прокласти труби комунікацій усередині стін, їх необхідно буде замінити на ті, що мають менший діаметр. У кожному разі, якщо капітальний ремонт в приміщенні до цього не проводився, вам буде необхідно замінити всю систему комунікацій, включаючи електропроводку, щоб вона могла витримати ті навантаження, які забезпечать безпечну роботу сучасних кухонних приладів: мікрохвильової печі, посудомийної машини і пр.В тому випадку, коли ви зважилися на перепланування, майте на увазі, що вона зажадає узгодження в органах державного архітектурного нагляду, але це того варто - перепланування допоможе привести хрущовку хоч в якусь відповідність сучасним уявленням про комфортний і зручному житло. Ви можете зробити замовлення дизайн-проекту в спеціалізованому бюро, ціна його буде невеликий, оскільки багато хто до вас вже реконструювали такі квартири і у будь-якого дизайнера є безліч готових варіантів.
Грамотна установка освітлювальних приладів дозволить візуально збільшити простір кухні і зробить зручним процес приготування їжі.

Основні робочі моменти

Зробіть кошторис, в яку обов'язково включите установку пластикового вікна. Левова частка вартість ремонту доведеться на перепланування та перекладку інженерних комунікацій. В якості оздоблювальних матеріалів потрібно буде використовувати шпалери, фарбу, кахельну або керамічну плитку - все те, що наноситься, наклеюється або укладається безпосередньо на стіни або стелю. Невелика площа і невисокі стелі виключають можливість використання стельових і настінних панелей, навісних стель і гіпсокартону, який монтується на дерев'яні рейки або металевий профіль.С урахуванням кожного квадратного сантиметра корисної площі продумайте, де розміщуватимуться електроприлади, де буде встановлена кухонна раковина, посудомийна або пральна машина. Намалюйте схему розташування і керуйтеся нею, виконуючи монтаж інженерних комунікацій самостійно, або віддайте її будівельникам, які робитимуть ремонт на вашій кухні.
Скористайтеся ремонтом, щоб встановити на кухні систему тепла підлога, який зробить її дійсно затишною. Використовуйте ті системи, для яких не треба робити бетонну стяжку і які можна укласти під кахель або лінолеум.
Заощадити місце на кухні допоможе правильно підібрані меблі, в комплект якої обов'язково входять навісні полки і шафки. Її можна виготовити на замовлення, але можна підібрати необхідний комплект з готових модулів, що продаються в магазині.