Як витягнути голову кліща.

Пізньої весни, влітку і ранньої осені так приємно знаходиться в лісі, милуючись навколишньою природою і збираючи дари лісу. Ось тільки деякі представники місцевої фауни можуть бути вельми не проти познайомитися з вами. Один з таких небезпечних ентузіастів - лісовий кліщ.
Вам знадобиться
  • - пінцет;
  • - металева петля;
  • - марля;
  • - нитка;
  • - спирт;
  • - голка.
Інструкція
1
вчепився паразита необхідно видалити, причому витягти комаха необхідно разом з головкою і хоботом. В аптеках продаються спеціальні пінцети, якими дуже зручно витягувати впившихся кліщів, при цьому не залишаючи голову комахи. Кліща необхідно затиснути між зубцями пінцета, після чого комаха викручується. Також існують спеціальні металеві петлі, які накидають на кліща і обертальними рухами витягують його.
2
Якщо спеціального приладу у вас немає, і зайти в аптеку немає можливості, можна витягнути кліща за допомогою звичайного пінцета. Обхопіть комаха якомога ближче до голови і прокрутите кліща навколо осі, тримаючи пінцет при цьому перпендикулярно до шкіри.
3
Вийняти кліща можна і пальцями, однак перш ніж приступати до цієї процедури, оберніть їх марлею. Адже кліщі є переносниками безлічі інфекцій. Як і при роботі з пінцетом, слід схопити комаха якомога ближче до голови і повернути його.
4
Зручно витягувати кліща разом з головою за допомогою нитки. Зауважте вузол якнайближче до хоботка комахи, а після цього, похитуючи і натягуючи нитку, повільно витягніть паразита.
5
Якщо, незважаючи на всі ваші зусилля, головка кліща все ж залишилася в шкірі (вона виглядає як чорна точка на місці укусу), необхідно витягти її. Обробіть шкіру спиртом, прокалите голку над полум'ям і також продезінфікуйте її. За допомогою голки дістаньте голову комахи, як якщо б ви витягували скалку.
Зверніть увагу
Найчастіше впившегося кліща обробляють жирним кремом або соняшниковою олією в надії, що комаха, якому перекритий доступ кисню, вирішить вилізти само. Однак ефект виходить зворотним - кліщ ще глибше занурюється в тіло своєї жертви.
Корисна порада
Кліщі є переносниками кліщового енцефаліту. Якщо вам вдалося витягти живого кліща, ви можете звернутися в лабораторію, де досліджують комаха і винесуть вердикт, чи загрожує вам це захворювання.