10 способів зміцнити імунну систему.

Імунна система організму - його надійний захисник від різних шкідливих факторів зовнішнього середовища: бактерій, вірусів, алергічних агентів. Коли імунітет в хорошому стані, людина рідко хворіє, і швидко одужує, якщо захворювання все-таки трапиться. Якщо ж імунна система ослабла, негативні наслідки не змусять себе довго чекати. Тому якщо ви хочете бути здоровим, вести насичену, повноцінне життя - підвищуйте імунітет! Щоб відновити імунітет, життєво важливо дотримуватися деяких правил.

Шкідливі звички і імунна система

Запам'ятайте, що шкідливі звички - це найлютіший ворог імунітету. Постарайтеся повністю відмовитися від куріння і вживання алкогольних напоїв. У тютюні містяться отрути і токсини, що руйнують організм. Ні в якому разі не вживайте наркотичні речовини, тому що вони знижують рівень антитіл в крові, які протистоять вірусам.
Якщо ви не в силах кинути тютюн і алкоголь, принаймні, зведіть їх вживання до розумного мінімуму.

Спорт та імунітет

Медиками доведено, що фізичні вправи зміцнюють організм. Займайтеся фізкультурою, спортом. Але розумно дозуйте навантаження, інакше замість користі можна завдати шкоди організму. Намагайтеся займатися спортом на свіжому повітрі, тому що заняття в задушливому залі можуть стати причиною дефіциту кисню, а це, в свою чергу, шкідливо для серця.

Підвищення імунітету з допомогою прогулянок

Як можна частіше бувайте на свіжому повітрі. Робота на дачі, пікнік за містом, прогулянка по парку - це не тільки корисно для здоров'я, але і приносить позитивні емоції, добре заспокоює нервову систему. А це, в свою чергу, сприяє зміцненню імунітету.

Психологічний стан людини

Якщо ви хочете, щоб ваш імунітет був високим, намагайтеся по можливості уникати стресів, неприємних ситуацій. Уникайте обговорення негативних тем (катастрофи, терористичні акти, невиліковні хвороби і т.п.). Якнайменше думайте про погане, радійте життю.

Здоровий спосіб життя

Дотримуйтеся режиму дня, стежте за тим, щоб у вас був досить тривалий сон (не менше 8 годин на добу), а спальне приміщення добре провітрюються. Протягом дня, якщо ви відчуваєте втому, відпочиньте. Не навантажуйте організм.

Вітаміни та імунна система

Здорове харчування - основа гарного імунітету. Для того щоб імунна система була в порядку, необхідно забезпечити організм всіма необхідними речовинами: білками, жирами, вуглеводами, вітамінами, мікроелементами. Недолік одного речовини може різко знизити імунітет. Обов'язково приймайте вітамінно-мінеральні комплекси.

Продукти, що підвищують імунітет

Обов'язково вводите в свій раціон свіжі овочі і фрукти. Вони не тільки смачні, але і багаті рядом корисних речовин, що мають здатність нейтралізувати дію вільних радикалів. Вживайте горіхи. Підтримуйте мікрофлору кишечника. Для цього вживайте кисломолочні продукти, особливо натуральний йогурт.

Продукти, понижуючі імунітет

Зведіть до мінімуму в своєму раціоні частку «важкої» жирної їжі - свинини, сала, домашніх ковбас, копченостей. Точно так же скоротіть споживання солодких продуктів, що містять велику кількість цукру.
Навіть якщо ви дуже любите таку їжу, проявіть силу волі, адже мова йде про ваше здоров'я.

Вибір корисних продуктів

Хочете відновити імунітет? Намагайтеся купувати продукти тільки у надійних, перевірених виробників. Не секрет, що багато видів м'яса, наявного в продажу, містять антибіотики, а багато овочів і фрукти - пестициди та гербіциди.

Медикаментозне підвищення імунітету

Щоб підняти імунітет, приймайте імуностимулятори. Найголовніший захисник організму - вітамін С. Але не варто ним зловживати (добова доза не повинна перевищувати 1,5 г). Також вашому організму необхідні амінокислоти, наприклад, аргінін. У кожному разі, препарат, спрямований на підвищення організму, потрібно приймати тільки після консультації з фахівцем.