Як вибрати електричний лобзик.

Електричний лобзик - незамінний робочий інструмент як для домашнього майстра, так і для професіонала. Електролобзик підійде для роботи в побутових умовах, а також на виробництві. Він впорається з самими різними завданнями: випив коло, хвилю і інші фігури з будь-якого матеріалу, будь то пластик, дерево, сталь, камінь або керамічна плитка.

Що являє собою електролобзик

Електролобзик (або лобзиковая електропила) являє собою ручний інструмент з електричним приводом, що володіє невеликою вагою і габаритами. Він призначений для випилювання ліній, поперечної, поздовжньої і фігурного різання листового матеріалу. За допомогою електричного лобзика можна виконувати наступні види робіт: - прямі різи; - криволінійний рез; - робити круглі отвори, а також отвори прямокутної форми.

Побутовий і професійний електролобзик

Електричні лобзики бувають: - побутові; - професійні. побутовими електричними лобзиками можна різати сталь товщиною до 2-4 мм, дерев'яні деталі - до 70 мм. Передбачається, що побутовий інструмент стане використовуватися час від часу. А тому вимоги до нього не такі високі, як до професійного. Багато відомі бренди виробляють цей інструмент не в Японії, Швеції чи Німеччині, а в Польщі чи в Китаї. Рекомендоване сумарний час експлуатації побутового лобзика становить приблизно 20 годин на місяць. Вартість такого інструменту набагато нижче, ніж професійного. При цьому для проведення робіт по будинку або гаражу його можливостей цілком достаточно.Профессіональний інструмент виробляють з більш надійних матеріалів і механізмів. До нього пред'являють більш високі вимоги, оскільки він повинен мати високу продуктивність, витримувати велике навантаження і бути максимально зручним для проведення робіт. Професійний електричний лобзик здатний розрізати алюміній до 20 мм, сталь - до 10 мм, деревину - до 80-135 мм. Вартість таких інструментів залежить від їх потужності, популярності бренду, наявності додаткових функцій.

Критерії вибору електричного лобзика

Найбільш важливий показник роботи електролобзика - його потужність. Вона впливає на глибину різу оброблюваного матеріалу, якість пропилу і на тривалість безперебійної роботи. Побутові електричні лобзики володіють потужністю від 350 Вт, а професійні - від 580 до 750 Вт
Варто враховувати, що найбільш потужні моделі електролобзиків володіють великою вагою.
Функція маятникового руху істотно продовжує службу пильного полотна. При русі пильного полотна вгору маятниковий механізм подає пильне полотно вперед, при русі вниз - назад. За рахунок цього пильне полотно краще «вгризається» в дерево і краще видаляє тирса, збільшуючи в рази швидкість різання. При грубій обробці ДСП, фанери або дощок рекомендується встановлювати величину маятникових коливань на максимум. Чистий і рівний рез можна отримати при мінімальній амплітуді або при відключенні функції маятникових двіженій.Функціей регулювання нахилу підошви оснащені практично всі електричні лобзики. Нахил підошви дозволяє провести задане відхилення від первісної вертикалі пильного полотна - так званий «косою рез». Одні електричні лобзики оснащені ступінчастою регулюванням нахилу підошви, інші - плавною. Ступенева регулювання надійно фіксується, а плавна дозволяє точніше налаштувати кут різу матеріала.Регуліровка частоти ходу потрібна для забезпечення кращої якості різу при роботі з різними матеріалами. Чим твердіше і щільніше матеріал, що розпилюється, тим менша частота ходу необхідна для того, щоб його розпиляти, уникнувши при цьому перегріву полотна. Для дерева виставляють максимальні оберти, а для кераміки і металу - мінімальні. Крім того, мінімальну частоту ходу пильного полотна встановлюють при використанні вузьких і тонких пилок для фігурного різання.
Якщо ви плануєте працювати з різними видами матеріалів, наявність функції регулювання частоти ходу вам просто необхідно.
Слід звертати увагу і на систему заміни пилок. Останні можуть кріпитися гвинтами або притискним пристроєм, який дозволяє швидко замінити зношене ріжуче полотно без застосування спеціального інструменту. Приміром, у моделей Hitachi є система швидкої зміни пилки Power-lock-System.Не менш корисна функція автоматичного здування тирси, який виробляється вентиляційною системою охолодження електродвигуна. При цьому лінія різу звільняється від пилу і тирси. Функція підключення до пилососа дозволяє утримувати робоче місце в чистоті, покращує видимість різу і видаляє утворюється в процесі роботи дрібний пил, шкідливу для здоров'я. Необов'язковими, але дуже зручними є другорядні додаткові функції: наявність ліхтаря підсвічування лінії різу, лазерного прицілу для здійснення фігурних різів, можливість від'єднання шнура харчування. Підсвічування вбудованою лампою зони розпилювання забезпечує зручність проведення робіт в умовах недостатнього основного освітлення.

Який електролобзик краще?

Вибирати електричний лобзик слід, проаналізувавши всі його функції. Потрібно визначитися, які з них вам дійсно потрібні, а якими ви можете і знехтувати. Адже чим більш функціональний інструмент, тим вище його вартість. Традиційно на ринку електроінструменту лідирують лобзики виробництва компанії "Бош". Вважається, що сама ідея створення першого в світі електролобзика належить цій німецькій фірмі. Не меншою популярністю серед професіоналів і у домашніх майстрів користується лобзиковая електропила виробництва японської компанії "Макіта", а також російської "Интерскол" (Росія). Про ці марках лобзиків існує багато позитивних відгуків на форумах електроінструментів.