Як в домашніх умовах почистити дублянку.

Тепла, практична і зручна дублянка рано чи пізно потребує чищення. Щоб привести свою улюблену річ в належний вигляд, потрібно максимум зусиль. Існує кілька корисних порад фахівців, які допоможуть вам почистити дублянку в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - манка або сіль;
  • - ганчіркова рукавиця;
  • - нашатирний спирт;
  • - гліцерин;
  • - шампунь.
Інструкція
1
Перед тим як вибрати засіб для чищення дублянки і спосіб, визначте матеріал. Велика їх частина шиється з овчини. Але шкурки можуть сильно відрізнятися, це залежить від країни виробника. Американські дублянки - найважчі і грубі на дотик. Іспанські шкурки, навпаки, приємні і легкі. Середніми за якістю прийнято вважати дублянки з Франції, Туреччини, Болгарії та Греції.
2
Дублянка також може бути зшита з хутряного велюру. Для його виробництва відбирають тільки високоякісні шкури. Виглядають такі дублянки дорого і дуже красиво. Саме вони більше все схильні до швидкого засолення.
3
Дублянки з покриттям виробляються за спеціальною технологією. Для них також використовують якісні шкурки. Покриваються вони особливим складом, який має природні смоли і різні добавки. Завдяки такому прошарку, дублянки з покриттям набагато практичніше, утримувати їх в чистоті набагато простіше.
4
Без покриття дублянка з тонкого велюру вимагає обережного і дбайливого звернення, на відміну від вироби з товстої шкіри. Перед чищенням річ розкладіть на рівній поверхні. Ви повинні добре бачити місця забруднення. Насипте на дані ділянки сіль або манку. Використовуючи ганчіркову рукавицю, енергійно потріть забруднення в напрямку від краю до центру. Таким чином ви приберете основну бруд. Повторіть процедуру по всьому периметру дублянки. Після цього пройдіться по ній жорсткою щіткою.
5
Засалені комір, кишені і одвороти рукавів почистіть, використовуючи ластик або каучукову щітку для замші. Цей метод відмінно допоможе при перших появах забруднення.
6
Вологе чищення відмінно підходить для дублянок з покриттям. При сильному забрудненні використовуйте спеціальний розчин. Для його приготування змішайте 1 чайну ложку нашатирного спирту, 1 чайну ложку шампуню і 1 склянку теплої води. В отриманому складі змочіть бавовняну серветку. Акуратно потріть ділянку забруднення. Після цього дублянку залиште сохнути в розправленому стані.
7
Забруднену пляму з дублянки можна очистити, використовуючи склад з нашатирного спирту і гліцерину. Змішайте запропоновані інгредієнти 1: 1. Отриманим складом потріть забруднену ділянку. У разі необхідності процедуру можна повторити.
Зверніть увагу
Дублянку без покриття ні в якому разі не чистите у вологому стані. Так ви тільки погіршить проблему. Бруд проникне в більш глибокі структури велюру або замші. Щоб ефективно очистити дублянку, зверніться за допомогою в хімчистку.
Дублянка - це така річ, чистка якої повинна неодмінно виконуватися в суворій відповідності з правилами, призначеними спеціально для чистки шкіряних виробів. Можна, звичайно, звернутися за допомогою в хімчистку, однак в домашніх умовах також можна домогтися більш ніж прекрасних результатів.
Вам знадобиться
  • - гумова щітка;
  • - волога серветка;
  • - мильний розчин;
  • - нашатирний спирт.
Інструкція
1
Дублянки ставляться до речей, що вимагає суворого дотримання правил догляду та чистки в тому числі. Дублянку можна завжди спробувати вичистити в домашніх умовах, використовуючи нескладні засоби та предмети, які завжди є в будинку. Однак слід пам'ятати про те, що якщо чистка виявиться не дуже вдалою, можна значно погіршити стан дублянки. Тому потрібно бути обережним і не перестаратися.
2
Використовуйте спеціальну гумову щітку або ластик, якщо ваша дублянка зроблена із замші (можна купити в магазині, де придбали виріб). Цими коштами легко знімаються багато забруднення без будь-яких негативних наслідків для самого виробу.
3
Скористайтеся вологою серветкою, якщо дублянка виготовлена з матеріалу з лаковим покриттям. Для видалення деяких нескладних забруднень потрібно просто протерти проблемні ділянки звичайної вологою серветкою без вмісту спирту.
4
Зробіть мильний розчин з додаванням кількох крапель нашатирного спирту для очищення дублянки від більш серйозних забруднень. Під час такої чистки необхідно досить часто міняти ганчірку, інакше залишаться мильні розлучення.
5
Помастіть лицьову поверхню дублянки гліцерином, якщо вона поміняла колір після чистки. Колір виробу відновиться. Чистите дублянки тільки в сухому стані. Вологі вироби чищенні не піддаються, та й зіпсуватися можуть легко.
6
Промокніть пляму від жиру сухою серветкою, ні в якому разі не замиву і не застосовуючи хімію. Потім потрібно звернутися до професіоналів, не вдаючись до самостійного вирішення проблеми.
7
Замийте звичайною водою без застосування хімічних засобів плями від молока, яєць, крові і морозива. Це робиться відразу, поки пляма не застарілих, інакше потім його буде складно вивести.
8
Зверніться до професіонала, якщо сумніваєтеся, що можете очистити дублянку самостійно. У цьому випадку краще навіть не намагатися, щоб потім не купувати нову річ.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не можна прати дублянку в пральній машині. Якщо почистити дублянку подібним методом, то вона стане ламкою і жорсткою, можуть з'явитися різні дефекти, які не зможе виправити навіть професіонал.
Корисна порада
Не слід використовувати гліцерин для замшевих дублянок. Замша чиститься тільки ластиком і гумовою щіткою.